کد خبر: 368589 A

تصورم این بود که انتخابات به مرحله دوم کشیده می‌شود

ایلنا: عضو هیات رئیسه سازمان لیگ معتقد است که انتخابات برگزار شده فدراسیون فوتبال پاک بوده است.

به گزارش ایلنا، امیر عابدینی در مورد انتخابات فدراسیون فوتبال که امروز (شنبه) برگزار و طی آن مهدی تاج به‌عنوان رئیس این فدراسیون انتخاب شد، اظهار داشت: محمود اسلامیان طبق اساسنامه فیفا رأی آورد، اما طبق اساسنامه خودمان رأی نیاورد. من نسبت به انتخاب نشدن اسلامیان اعتراض کردم، ولی طبق اساسنامه حق با اعضای مجمع بود که رأی نداده بودند.

وزیر ورزش می‌توانست توصیه کند اما این کار را نکرد
وی در واکنش به اظهارات مصطفی آجورلو مبنی بر اینکه انتخابات امروز فدراسیون فوتبال سیاسی بوده است، گفت: از آجورلو بعید است که چنین حرفی بزند. شب گذشته تاج با ایشان در مناظره بوده است. اصلاً دولت به‌دنبال رأی‌گیری نبوده است. وزیر ورزش و جوانان می‌توانست توصیه کند، ولی این کار را هم نکرد. با این شرایط نباید انتخابات را زیر سؤال ببریم.

تصورم این بود که انتخابات به مرحله دوم کشیده می‌شود
عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ خاطرنشان کرد: شب گذشته با دو نفر از نامزدها و روز قبل آن با عزیز محمدی صحبت کردم. به عزیز محمدی گفتم که اقبالی برای این انتخابات ندارد. خودم باورم نمی‌شد که چنین حد انتضابی صورت بگیرد و تصورم این بود که انتخابات به مرحله دوم کشیده می‌شود. این بچه‌ها توصیه‌پذیر نیستند و استقلال مجمع را به رخ کشیدند. هیچ یک از اعضای هیئت رئیسه نمی‌دانستند که تاج و بقیه چقدر رأی می‌آوردند.

واکنش عابدینی به انتخابش به‌عنوان دبیرکل فدراسیون تاج
عابدینی در مورد انتخابش به‌عنوان دبیرکل فدراسیون فوتبال عنوان کرد: این موضوع را از رئیس جدید فدراسیون فوتبال بپرسید.

نباید جنجال بی‌معنا و مفهوم درست کنیم
وی در واکنش به اینکه آجورلو مدعی شده است از دوستان اطلاعاتی‌اش می‌خواهد که شنود صحبت‌های شهاب‌الدین عزیزی‌خادم با کاندیدها را استخراج کنند، گفت:  فرهنگ ما همین است. وقتی شکست می‌خوریم کاسه کوزه‌ها را بر سر رقبا می‌شکنیم. کدام دوستان؟ مگر عزیزی‌خادم چند رأی داشته است؟ ما نباید جنجال بی‌معنا و مفهوم درست کنیم. آجورلو عصبانی بوده و بعداً موارد را اصلاح خواهد کرد.

عضو هیئت رئیسه سازمان لیگ درباره اینکه گفته می‌شود در مجمع امروز مصوب شده که اجازه ورود دوربین‌های تلویزیونی به ورزشگاه‌ها در دو هفته پایانی لیگ برتر داده نشود، گفت: منظورتان مجمع امروز است؟ شما دانشمندانی هستید که خودتان خبر می‌سازید! چنین موضوعی اصلاً صحت ندارد.

امروز شاهد برگزاری یکی از سالم‌ترین انتخابات‌ها بودیم
عابدینی در پاسخ به این سؤال که آیا انتخابات امروز سالم برگزار شد یا خیر، تصریح کرد: انتخابات امروز یکی از سالم‌ترین انتخاباتی بود که من در آن حضور داشتم. متأسفانه در فرهنگ ما باب شده که وقتی شکست می‌خوریم کاسه و کوزه‌ها را سر دیگری بشکنیم. اگر نامزدها با رؤسای هیئت‌ها صحبت کرده‌اند، چه اشکالی دارد؟ از حقوق اولیه هر انسان مشورت کردن است، اما باید بگویم نه با من و نه وزیر ورزش تماسی گرفته نشده است. یک نفر بیاید و شهادت بدهد که معاون اول رئیس جمهور تماسی گرفته باشد.

وزیر از عدم تعامل فدراسیون پیشین گلایه داشت
وی در واکنش به این موضوع که تا زمانی که وزیر ورزش از آویزان بودن باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس صحبت کرد، پخش مستقیم مجمع انتخاباتی به یک‌باره قطع شد، گفت: ایشان گفتند که این دو باشگاه آویزان دولت بودند، اما اکنون با مدیریت مستقل شدند. او از فدراسیون گذشته در رابطه با عدم تعامل شدیداً گله داشت و اعلام کرد که باید تعامل وجود داشته باشد.

 

انتخابات دوربین سازمان لیگ فدراسیون فوتبال مهدی تاج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر