کد خبر: 368798 A

سرمربی تیم ملی بسکتبال در گفت‌وگو با یک سایت آلمانی:

ایلنا: سرمربی آلمانی تیم ملی بسکتبال در گفت‌وگو با یک سایت آلمانی راجع به ایران و بسکتبال ایران صحبت کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، درک باوئرمن با 9 عنوان قهرمانی در لیگ بسکتبال آلمان، موفق‌ترین مربی این کشور به حساب می‌آید. او حالا در ایران است و تا سال 2019 حرف اول را در بسکتبال ایران خواهد زد. گفت‌وگوی او را با یک منبع خبری آلمانی می‌خوانید:

* لیگ بسکتبال آلمان را پیگیری می‌کنید؟
البته. من با علاقه و اشتیاق زیاد، لیگ آلمان را مثل یورولیگ و یوروکاپ تعقیب می‌کنم. برای تیم‌های آلمانی حضور در میادین اروپایی بسیار مهم است و نشانه خوبی برای لیگ آلمان به حساب می‌آید.

* شما در حال آماده‌سازی تیم ملی ایران برای مسابقات انتخابی المپیک هستید. اوضاع چطور است؟
من از ابتدای سال در ایران هستم و از حدود 2 هفته قبل مقدمات آغاز اردوهای تیم ملی بسکتبال ایران فراهم شد. ما مسابقات انتخابی المپیک را در ماه جولای پیش رو داریم.

* برای حضور ایران در المپیک، چقدر شانس قائل هستید؟
برای حضور در المپیک 2016 ریو، 3 تورنمنت باقی مانده است که ما در ایتالیا به مصاف حریفان می‌رویم. یونان و مکزیک، نخستین رقیبان ما هستند و کرواسی، ایتالیا و تونس در گروه دیگر قرار دارند. ما در تورنمنت تورین، شانس کمی برای صعود داریم. هدف طولانی مدت من از حضور در ایران، رسیدن به جام جهانی 2019 چین و راه پیدا کردن به جمع 16 تیم نهایی است.

* بسکتبال در ایران چقدر مهم است؟
ورزش‌های توپی در ایران در اولویت هستند و فوتبال، ورزش نخست مردم این کشور به حساب می‌آید. والیبال در فاصله نزدیکی از فوتبال قرار دارد و بسیار محبوب است. برای دربی فوتبال تهران، 100 هزار نفر به استادیوم می‌آیند. بسکتبال هم ورزش سوم در ایران است.

* سطح بسکتبال ایران در چه حدی است؟
بازیکنان ایرانی، کیفیتی شبیه بازیکنان آلمانی دارند. لیگ آلمان البته حرفه‌ای‌تر است ولی مقایسه لیگ ایران و آلمان، دشوار است چون در لیگ ایران تنها 2 بازیکن خارجی می‌توانند همزمان در زمین باشند.

* زندگی در ایران چطور است؟
خیلی‌ها در آلمان فکر می‌کنند که زندگی در ایران، تفاوت زیادی با کشورهای غربی دارد ولی این طور نیست. من یک مربی بسکتبال هستم و تلاش می‌کنم تنها روی ورزش تمرکز کنم. عدم احساس امنیت در ایران هیچ مفهومی ندارد و من به شدت در این کشور مورد استقبال قرار گرفتم. ذهنیت و طرز تفکر مردم ایران، شبیه مردم جنوب اروپاست.

* از زندگی در تهران بگویید.
برای سکونت در تهران، یک خانه در شهر به من پیشنهاد شد اما من آن را نپذیرفتم  و ترجیح دادم در یک سوئیت در سالن بسکتبال آزادی زندگی کنم. در این شرایط احساس بهتری دارم چون به تمام واحدها نزدیک هستم و تیم‌های نوجوانان و جوانان را هم زیر نظر دارم.

* آیا درست است که قرارداد خود را با تیم ملی ایران تا سال 2019 تمدید کردید؟
بله. من دوست داشتم برای مدت طولانی در کنار تیم ایران باشم.

* پس تا سال 2019 شما در لیگ آلمان به عنوان مربی نخواهیم دید؟
هرگز نگویید هرگز. مفادی در قرارداد من برای جدا شدن از تیم ملی ایران وجود دارد ولی در حال حاضر تمام تمرکز من روی مسابقات انتخابی المپیک و بازسازی تیم ملی ایران است. من لذت زیادی از کار کردن با تیم ایران می‌برم.

 

بسکتبال تیم ملی بسکتبال درک باوئرمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر