کد خبر: 371533 A

ایلنا: دو نماینده کشورمان در رنکینگ جدید فدراسیون جهانی صعود کردند و به‌ترتیب در رده‌های ۱۱ و ۲۳ جهان قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون شمشیربازی، به‌فاصله یک روز پس از اتمام دیدارهای انفرادی مسابقات شمشیربازی جهانی جایزه بزرگ اسپانیا، رنکینگ جدید فدراسیون جهانی در بخش اسلحه سابر منتشر شد.

در این رده‌بندی علی پاکدامن و مجتبی عابدینی صعود کردند، بر این اساس پاکدامن که با شکست نفر اول رنکینگ جهانی از روسیه در جدول 32نفره، شگفتی‌ساز شد در رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی سه پله صعود کرد و در رده 23 قرار گرفت. همچنین مجتبی عابدینی در رنکینگ جدید صاحب جایگاه یازدهم شده است. این رده با صعود یک‌پله‌ای عابدینی به دست آمد.

عابدینی و پاکدامن در حالی در رده‌بندی جدید فدراسیون جهانی شمشیربازی با صعود سه و یک‌پله‌ای مواجه شدند که در میان 182 بازیکن شرکت کننده در مسابقات جهانی جایزه بزرگ اسپانیا به‌ترتیب در رده‌های 13 و 14 قرار گرفتند.

در جریان این رقابت‌ها عابدینی به‌واسطه حضور در 16 نفر اول بازیکنان از برگزاری دیدارهای گروهی مسابقات جهانی جایزه بزرگ اسپانیا معاف شد و به‌طور مستقیم به جدول 64نفره راه یافت. عابدینی در این مرحله مقابل حریف قزاقستانی و المپیکی خود 15 بر 4 پیروز شد و راهی مرحله بعد شد. در جدول 32نفره مسابقات مجتبی عابدینی مقابل نماینده فرانسه به‌نام لام برت که قهرمانی اروپا را در اختیار دارد به برتری قاطع 15 بر 4 دست یافت و یک مرحله دیگر صعود کرد. این شمشیرباز المپیکی کشورمان در جمع شانزده بازیکن برتر مسابقات و برای صعود به مرحله یک‌چهارم نهایی مقابل کیم از کره جنوبی که رنکینگ پنجم جهان را در اختیار دارد با نتیجه 15 بر 12 شکست خورد و از صعود بازماند.

علی پاکدامن هم در مرحله گروهی مقابل حریفانی از آمریکا، مجارستان، انگلستان، کلمبیا و اسپانیا پیروز شد و به‌طور مستقیم راهی جدول 64نفره مسابقات شد. وی در این مرحله با کسب برتری 15 بر 13 برابر یک شمشیرباز مدعی به جدول 32نفره صعود کرد. در این مرحله از مسابقات پاکدامن با شکست 15 بر 14 الکسی یاکیمنکو از روسیه که رده نخست رنکینگ جهانی را در اختیار دارد، ضمن ثبت شگفتی بزرگ مسابقات به جمع شانزده بازیکن برتر مسابقات صعود کرد اما در این مرحله مقابل لوکا کوراتولی از ایتالیا 15 بر 9 باخت و حذف شد.

شمشیربازان کره‌ای و ایتالیایی که باعث حذف عابدینی و پاکدامن از دیدارهای انفرادی مسابقات جهانی جایزه بزرگ اسپانیا شدند در نهایت مدال برنز مشترک این رقابت‌ها را از آن خود کردند.

 

شمشیربازی تیم ملی شمشیربازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر