کد خبر: 373950 A

مربی تیم ملی کشتی فرنگی در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: مربی تیم ملی کشتی فرنگی می‌گوید مردم صمیمانه بنا را به عنوان یک مربی مردمی دوست‌ دارند.

محمد چمیانی، مربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران در مورد پیروزی‌های با اقتدار کشتی‌گیران ایران مقابل حریفان در جام‌جهانی شیراز  به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: تیم ملی کشتی فرنگی از آمادگی و کیفیت خوبی برخوردار است و همان طور که همه دیدند کشتی‌گیران ایران با قدرت و جنگندگی توانستند همه حریفان را شکست دهند و به جز دو باخت همه کشتی‌ها را با پیروزی پشت سر گذاشتند.

او اضافه می‌کند: همه تیم‌ها با نیروهای جوان خود پا به این مسابقات گذاشته بودند و هیچ کشتی‌گیری برای مسافرت به ایران نیامده بود. کشتی روسیه همیشه در همه اوزان چند کشتی‌گیر خوب در اختیار دارد و اگر با تیم اصلی خود به شیراز می‌آمد، نه با این نتیجه ولی باز آن‌ها را هم شکست می‌دادیم. خوشبختانه در چند ماه اخیر تمرینات خوبی برگذار شد که آمادگی فرنگی‌کاران ایران را بالا برده است و نتیجه این تمرینات را هم در جام‌جهانی دیدیم.

چمیانی به جو سالن و تعداد پرشمار هواداران کشتی در شیراز اشاره می‌کند و می‌گوید: با توجه به اینکه تعداد هواداران کشتی در شیراز بسیار است و همه برای تشویق آمده بودند ما ناگزیر بودیم تا با لیدرها هماهنگ باشیم و در لحظات حساس کشتی از آن‌ها بخواهیم کمی آرام‌تر تشویق را دنبال کنند تا صدای ما به کشتی‌گیران برسد. متاسفانه عده‌ای که می‌خواهند برای تیم ملی حاشیه سازی کنند این موضوع را به نحوی پیچیده کردند تا هم تیم صدمه بخورد و هم کادر فنی. کدام مربی از تشویق پرشور هوادارن ناراحت می‌شود تا اینکه محمد بنا ناراحت شود. تمام مردم صمیمانه محمد بنا را به عنوان یک مربی مردمی دوست‌ دارند.

مربی تیم ملی کشتی فرنگی خاطر نشان می‌کند: کمتر از سه ماه مانده به شروع مسابقات المپیک ریو و در این مدت همه رسانه‌ها و جامعه ورزش کشور باید به کاروان اعزامی به برزیل کمک کنند تا ورزشکاران هم با بهترین شرایط روانی پا به بزرگترین آوردگاه ورزش جهان بگذارند و برای کشور افتخار آفرینی بکنند.

چمیانی در خصوص المپیک و نتایجی که تیم ملی کشتی فرنگی ایران می‌تواند در المپیک ریو کسب کند می‌گوید: تیم ملی در بهترین شرایط قرار دارد ولی با این وجود بازهم المپیک غیر قابل پیش بینی است و اگر مشکلی برای کشتی‌گیران به وجود نیاید با دست پر به ایران بازخواهیم گشت.

 

المپیک تیم ملی کشتی فرنگی کشتی کشتی فرنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر