کد خبر: 375547 A

نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی:

ایلنا: بهزادی می‌گوید کسب سهمیه توسط مریم طوسی می‌تواند در این شرایط خبر خوشحال کننده‌ای برای جامعه دوومیدانی ایران باشد.

پریسا بهزادی، نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی در خصوص همراهی بانوان و آقایان در اداره ورزش کشور به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: در چند سال اخیر همکاری بانوان و آقایان در ورزش کشور رشد قابل توجهی داشته است. هم اکنون در بسیاری از فدراسیون‌ها، بانوان در پست‌های کلیدی به کار گرفته شده‌اند و همچنین خود را برای ریاست فدراسیون هم کاندید می‌کنند. در حال حاضر سه رییس فدراسیون خانم داریم که این خود نشان دهنده پتانسیل مدیریت خانم‌ها است.

او ادامه می‌دهد: یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که موجب عدم باز بودن فضای فعالیت بانوان در فدراسیون‌ها شده است قید نشدن پست "نایب رییس بانوان" در اساسنامه است. از دوسال قبل فعالیت‌هایی در این زمینه صورت گرفته است ولی تاکنون با توجه به تلاش‌های زیادی که از سوی مسئولان ورزش بانوان انجام شده به نتیجه نرسیده است. جا دارد که مسئولان وزارت ورزش نگاه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

نایب رییس بانوان فدراسیون دوومیدانی با اشاره به مشکلاتی که در این فدراسیون قبل از المپیک گریبان گیر ورزشکاران شده است اضافه می‌کند: مسئولان فدراسیون تمام تلاش خود را می‌کنند تا این مشکلات را برطرف شود تا نمایندگان دوومیدانی ایران بتوانند در المپیک ریو نتایج خوبی کسب کنند و با رایزنی‌های که صورت گرفته این موضوعات در حال برسی است.

بهزادی در خصوص شانس نماینده بانوان برای کسب سهمیه دوم این رشته در المپیک می‌گوید: با تمام شرایط ما سعی کردیم تا تمرکز مریم طوسی را برای کسب سهمیه حفظ کنیم تا او هم بتواند سهمیه دیگری به سهمیه‌های بانوان ایران اضافه کند. او پنج مسابقه گزینشی دیگر پیش رو دارد که امیدواریم در این وضعیت خبر خوشحال کننده‌ای به جامعه دوومیدانی ایران برسد.

 

 

ایران جامعه دوومیدانی مشکلات وزارت ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر