کد خبر: 375577 A

ایلنا: در جلسه شب گذشته سرپرست فدراسیون با استاندار خراسان رضوی، میزبانی دومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی کارگران در سال 95 به خراسان رضوی واگذار و مقرر شد زمینه برای شرکت ورزشکاران کارگر کشورهای اسلامی در این رویداد بزرگ فراهم شود.

به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش کارگری، در جلسه شب گذشته دکتر حسینی سرپرست فدراسیون با رشیدیان استاندار خراسان رضوی ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص توانمدی و ظرفیت های فرهنگی، تاریخی و اجتماعی شهر مقدس مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017، میزبانی دومین دوره المپیاد فرهنگی ورزشی کارگران در سال 95 به این استان واگذار شد.

رشیدیان در این دیدار با اشاره با فرصت های طلایی که با انتخاب مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال 2017 فراهم کرده است اظهار داشت: همه ما موظفیم از هر طریق ممکن ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و توانمندی های مختلف این منطقه را به جهان اسلام معرفی کنیم.

وی افزود: برگزاری رویدادهای فرهنگی و ورزشی مثل المپیاد فرهنگی ورزشی کارگران فرصت مناسبی فراهم می کند تا به کمک دیپلماسی ورزشی فعال، توانمندی های کشور و استان مشهد به بهترین نحو معرفی گردد.

استاندار خراسان رضوی با بیان این که مشهد آمادگی کامل برای میزبانی مسابقات المپیاد ورزش کارگری کشور دارد؛ اشاره کرد استان خراسان رضوی حتی آمادگی برگزاری مسابقات کارگری جهان اسلام را نیز دارد و ما امیدوایم بتوانیم در رقابت های این المپیاد از کارگران وزشکار کشورهای مسلمان در شهر مقدس مشهد و در قالب مسابقات ورزشی میزبانی کنیم.

دکتر حسینی نیز با بیان ظرفیت ها و پتانسیل های ورزش کارگری در سطح کشور و تاکید دکتر ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر رسیدگی به ورزش جامعه کار و تلاش به عنوان راهکاری برای جلوگیری از آسیب های اجتماعی و ایجاد روحیه شادی و نشاط، افزود پیش بینی شده المپیاد فرهنگی ورزشی کارگران پنجم تا نهم بهمن ماه با شرکت 2000 کارگر در قالب 20 رشته ورزشی آقایان و 10 رشته بانوان سال جاری برگزار شود.

وی با اشاره به تجربه اولین دوره المپیاد در استان مازندران که در 14 شهرستان این استان برگزار شد افزود: این مسابقات به صورت چند مرحله ای در شهرستان های مختلف استان خراسان رضوی برگزار می شود و تیم های منتخب با درجه و سهمیه بندی به مرحله ی نهایی راه خواهند یافت.

یادآوری می نماید در این دیدار مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ورزش و جوانان استان و معاونین استاندار نیز حضور داشتند و در پایان معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی به عنوان رئیس ستاد برگزاری المپیاد معرفی شد.

ContentImages_115233

ContentImages_115232

استان مازندران خراسان رضوی کشورهای اسلامی مسلمان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر