کد خبر: 378746 A

کوپا آمه‌ریکا 2016

ایلنا: دور دوم مرحله گروهی مسابقات کوپا آمه‌ریکا از شب گذشته آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، در آغاز روز دوم مرحله گروهی مسابقات کوپا آمریکای 2016، تیم کشور میزبان در ورزشگاه سولجر فیلد شیکاگو در ایالت ایلینویز به مصاف کاستاریکا رفت. داور بازی آقای زامبورانو از کشور اکوادور بود. آمریکا بازی قبلی اش را باخته بود و کاستاریکا در بازی ای کسل کننده با پاراگوئه به تساوی رسیده بود.

شاگردان کلینزمن از همان ابتدای بازی حملات خود را شروع کردند که کلینت دمپسی، هافبک با تجربه آنها در دقیقه 9 موفق شد از روی نقطه پنالتی، گل اول بازی را به ثمر رسانده و آمریکا را پیش بیندازد. در ادامه آمریکا فشار خود را حفظ کرد تا در دقیقه 37، روی پاس خوب دمپسی و ضربه دقیقه جونز، گل دوم نیز وارد دروازه کاستاریکا شود. آمریکا بار دیگر در دقیقه 42 روی یک پاس گل دیگر از کلینت دمپسی و ضربه زیبای بابی وودز، به گل سوم رسید تا در همان نیمه اول کار حریف را یک سره کرده باشد.

3_41

نیمه دوم اما فراز و فرودهای فراوانی داشت. کاستاریکا موفق شد حملاتی روی دروازه آمریکا ترتیب بدهد که البته راه به جایی نبرد و آمریکا نیز موقعیت‌هایی ایجاد کرد ولی مثل نیمه اول در تبدیل کردن آنها به گل موفق نبود تا اینکه دقیقه 87، زوسی با یک حرکت خوب و ضربه ای دقیق، گل چهارم را نیز وارد دروازه پمبرتون کرد تا در نهایت آمریکا به نتیجه 4-0 حریف خود را شکست دهد.

در دیدار این گروه نیز، کلمبیا با ستاره هایش موفق شد با نتیجه 2-1 از سد پاراگوئه عبور کند تا با دو برد راهی مرحله بعدی شود. 

دقیقه دوازده بود که کلمبیا گل نخست را به ثمر رساند. روی یک کرنر و ارسال هامس رودریگز بود که کارلوس باکا بالا تر از سامودیو توانست با یک ضربه سر دروازه را باز کند. 

در دقیقه سی، کلمبیا به گل دوم رسید. این بار باکا بود که دو بازیکن حریف را جا گذاشت و توپ را به کوردونا سپرد. توپ در ادامه به هامس رسید و او با یک ضربه پای چپ دروازه را باز کرد. 

دقیقه 71 بود که پاراگوئه به گلی دیدنی رسید. شوت سرمش و دقیق ویکتور آیالا از سی متری به زیر طاق دروازه رفت تا شاهد یکی از زیباترین گل های تورنمنت باشیم. 

در پایان روز دوم، در گروه اول مسابقات کلمبیا با 6 امتیاز صعود خود را قطعی کرد، آمریکا با 3 امتیاز در رده دوم قرار دارد و پاراگوئه و کاستاریکا نیز با یک امتیاز در رده سوم و چهارم قرار دارند. در روز آخر این گروه، پاراگوئه به مصاف آمریکا خواهد رفت و کلمبیا با کاستاریکا روبرو می‌شود.

 

 

کلمبیا آمریکا پاراگوئه کاستاریکا کوپا آمه‌ریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر