کد خبر: 381079 A

جام جهانی ملاکی برای تصمیم‌گیری نهایی اوزان نبود

ایلنا: سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: بدون اینکه تغییری در برنامه‌های خودمان در راه آماده‌سازی برای المپیک ایجاد کنیم میدان خوبی برای ارزیابی داشته‌هایمان بود و از آن به عنوان یک رقابت تدارکاتی خوب استفاده کردیم.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی کشورمان در بازگشت از مسابقات جام جهانی کشتی آزاد که در آمریکا برگزار شد، با اشاره به قهرمانی تیم ایران اظهارداشت: امسال برای سال پنجم قهرمان جام جهانی شدیم اما این‌بار در رقابتی سخت‌تر و سنگین‌تر این عنوان را بدست آوردیم.

وی افزود: رقبا امسال جدی‌تر قبل راهی مسابقات شدند و کشتی‌گیران نیز با توجه به فاصله کم تا المپیک در تمرینات استقامتی حضور داشتند و شرایط حضور در مسابقه را نداشتند و بیشتر از این مسابقات به عنوان دیداری تدارکاتی و مسابقات اصلی اتحادیه جهانی کشتی استفاده کردیم و خدا را شکر که نتیجه‌ای بدست آمد که مردم خوشحال شدند.

رئیس فدراسیون کشتی کشورمان در پاسخ به این سؤال که چه توقعی از کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش در مدت زمان باقی‌مانده تا المپیک دارند، خاطرنشان کرد: دوستان نیز باید مورد توجه دولتمردان قرار بگیرند و با منابع و حمایت‌هایی که در اختیار آنها قرار می‌گیرد، کار کنند. متاسفانه خیلی از فرصت‌ها در این مدت از دست رفت و در فرصت باقی‌مانده نیز به جای ورود کردن به مسائل حاشیه‌ای باید به فکر حضوری موفق در المپیک باشیم.

خادم ادامه داد: امیدوارم تا دولت، وزارت ورزش و کمیته المپیک را حمایت کند تا دوستان نیز فدراسیون‌ها را حمایت کنند تا به هر حال قهرمانان مدعی محدودی که داریم بتوانند با روحیه و شرایط بهتری در المپیک ریو 2016 حاضر شوند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا کشتی‌گیران انتظارات شما را بر آورده کردند یا خیر، گفت: کشتی‌گیران در شرایط سختی راهی مسابقات شدند. به لحاظ کلی با توجه به این شرایط بدنی، رضایت نسبی داریم اما در المپیک موضع ما متفاوت است و باید با شرایطی متفاوت‌تر روی تشک برویم. ما در مسیر حضور در المپیک در این مسابقات حاضر شدیم و بدون آنکه برنامه تمرینی را تغییر دهیم به آمریکا رفتیم اما خدا را شکر نتیجه خوبی برای تیم ما رقم خورد.

سرمربی تیم ملی کشتی کشورمان عنوان کرد: اردوها از شنبه و برای تعدادی از دوشنبه شروع خواهد شد و برنامه‌ها را دنبال می‌کنیم. جام جهانی ملاکی برای تصمیم‌گیری نهایی اوزان نبود اما جلسه شورای فنی و کادرفنی به زودی برگزار می‌شود و قطعا در چند تورنمنت پیش‌رو تا قبل از المپیک شرکت می‌کنیم تا برای اوزان باقیمانده تعیین تکلیف کنیم.

خادم در خصوص اینکه برخی کشتی‌گیران مثل کریمی معتقدند که از تمرینات دلزده شده‌اند، گفت: کریمی با قدرت بدنی کشتی می‌گیرد و با توجه به تمرینات استقامتی که انجام می‌داد، تاثیر پذیری کمتری داشت و تحرکش در جام جهانی کم بود. البته کشورهای مطرح دنیا در شرایطی به مسابقات می‌روند که در اوج نیستند، چون هدف اصلی المپیک است و فرصتی نیست که بخواهند در این فاصله زمانی یک‌بار به اوج برسند و دوباره ریکاوری شوند و بار دیگر در المپیک به اوج برسند. کشتی‌گیران ما شرایط سخت بدنی داشتند و این رقابت‌ها فشار مضاعفی به تیم وارد کرد، هرچند جدا از نتیجه مطلوب، محکی جدی نیز برای کشتی‌گیران بود.

وی مبنی بر اینکه تکلیف کدام‌یک از اوزان در تورنمنت‌های پیش‌رو مشخص خواهد شد، تصریح کرد: تکلیف وزن 65، 97 و 125 در تورنمنت‌های آینده مشخص می‌شود و در 3 وزن دیگر نیز پس از ارزیابی نفرات را اعلام خواهیم کرد.

خادم درباره شرایط وزن 97 کیلوگرم نیز اظهار داشت: باید ببینیم شرایط رضا یزدانی بهتر است یا خیر و پس از آن می‌توان در خصوص این وزن اظهار نظر کرد. 

وی با پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه آیا به درخشش تیم‌های ملی کشتی در المپیک امیدوار است یا خیر، گفت: به تیم‌های کشتی آزاد و فرنگی باید امیدوار بود و همه شرایط خوبی دارند. 50 تا 60 روز حیاتی را در پیش داریم و امیدواریم به خوبی پیش رود و نتایج خوبی در المپیک رقم بخورد.

 

 

المپیک ایران تیم ملی کشتی آزاد جام جهانی رقابت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر