کد خبر: 381179 A

وزیر ورزش باید عدالت را بین سرخابی‌ها برقرار کند

ایلنا: پیشکسوت باشگاه استقلال اعتقاد دارد عملکرد بهرام افشارزاده تاکنون موفقیت‌آمیز نبوده است.

بهتاش فریبا، پیشکوست باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا راجع به اتفاقات اخیر باشگاه استقلال و اعتراض‌های هواداران این تیم به وزیر ورزش و تجمع آنها مقابل وزارت و ورزش و مجلس گفت: مهمترین زمان برای اینکه تیمی بتواند موفقیتش در طول فصل را تا حدود زیادی تضمین کند، دوران پیش از فصل است که هر تیمی با گرفتن نفرات مورد نیاز و برگزاری اردوهای آماده‌سازی خودش را برای بازی‌ها آماده می‌کند. حالا طبیعی است که با اتفاقاتی که رخ داده و تذکر وزیر به باشگاه استقلال در خصوص نقل‌وانتقالات، حاشیه درست شود. مردم فوتبال را می‌فهمند و می‌دانند که تیمشان برای قهرمان شدن نیاز به مهره‌های قابل دارد. ضمن اینکه تیم رقیب را هم می‌بینند که با داشتن یک فردی که به او عابر بانک می‌گویند، چطور در یارگیری موفق بوده است و همین مسائل موجب آزردگی هواداران می‌شود و نتیجه این ناراحتی هم همین تجمعاتی است که دیدیم.

او ادامه داد: بازیکنان امروزی بیشتر دنبال مادیات هستند و پول خیلی روی تصمیم‌گیری آنها اثر دارد. مشخص است وقتی تیم رقیب با داشتن یک منبع مالی مناسب در کنار خود، راحت می‌تواند در نقل‌وانتقالات هزینه کند، هواداران استقلال نسبت به حرف وزیر واکنش نشان می‌دهند. اگر استقلال هم کسی مثل هدایتی را در کنار خود داشت، شاید وضعیت فرق می‌کرد، اما الان هوادار استقلال احساس می کند شرایط عادلانه نیست و به همین دلیل هم معترض است. من در جریانم که بازیکنی با استقلال به توافق رسیده بود، اما به دلیل پیشنهاد مالی بیشتر پرسپولیس نظرش تغییر کرد و در لحظات آخر به تیم رقیب رفت. به نظرم باید به هوادار هم حق داد که نتواند این وضعیت را تحمل کند.

فریبا در مورد نقل‌وانتقالات این فصل استقلال نیز عنوان کرد: منصوریان طبق نظر خودش چند بازیکن فصل گذشته را کنار گذاشت و با توجه به محدودیت در جذب بازیکن لیگ برتری، کار سختی را برای گرفتن بازیکنان مورد نیاز دارد. البته بازیکنانی که تا الان جذب شده‌اند همگی بر اساس نیاز تیم و برای پوشش نقاط ضعف بوده و این نکته امیدوار کننده‌ای است. استقلال فصل پیش در دفاع وسط مشکل داشت و در این فصل با جذب کنعانی و پادووانی این ضعف پوشش داده شده. ضمن اینکه مگویان را هم که فصل قبل جزو خوب‌های تیم بود نگه داشتن و می‌شود گفت دیگر نگرانی در این قسمت نداریم. در خط هافبک هم جذب بختیار رحمانی بسیار عالی بود. البته اگر بتوانند امید ابراهیمی را هم نگه دارند و در کنار اینها یک بازیساز دیگر هم جذب کنند، شرایط خط هافبک ایده‌آل خواهد شد. در مورد حط حمله هم باید این نکته را بگویم که جذب علی قربانی بهترین تصمیم منصوریان تا الان بوده است. من بازی این بازیکن را از نزدیک دیده‌ام و معتقدم او نه تنها بهترین خرید استقلال است بلکه فصل بعد پدیده لیگ خواهد شد.

وی در همین رابطه افزود: با توجه به بازیکنانی که باشگاه تا الان گرفته است، باید گفت عملکرد تیم در نقل‌وانتقالات خوب بوده است. اما هنوز هم نیاز است تا چند بازیکن دیگر مخصوصاً برای کناره‌های زمین جذب شوند که در صورت رخ دادن این اتفاق دیگر شرایط تیم از نظر داشتن مهره خیلی خوب خواهد بود.

بهرام افشارزاده در مدت زمان حضور خود در استقلال به عنوان مدیرعامل، هنوز نتوانسته است نتایج خوبی را کسب کند و نقدهای فراوانی از سوی هواداران به عملکرد او وارد است. با وجود این، در این فصل با جذب چند بازیکن شاخص او تبدیل به مدیر محبوب هواداران شده است. از نظر شما آیا افشارزاده گزینه خوبی برای مدیریت در باشگاه استقلال است و آیا او می‌تواند در این فصل شرایط را برای نتیجه‌گیری تیم منصوریان مهیا کند؟ فریبا در پاسخ به این سوال اظهار داشت: جذب بازیکنان مورد نیاز تیم کار اولیه هر مدیرعاملی است و اگر قرار باشد یک مدیر بازیکنان مورد نیاز سرمربی را هم جذب نکند که پس دیگر برای چی مدیر باشگاه شده است. البته خود من به خوبی در جریانم که فصل گذشته در نیم فصل سرمربی تیم برای جذب چند بازیکن مورد نیاز به باشگاه درخواست داد و بعد به او قول دادند این بازیکنان را می‌گیرند، اما هیچ کدام را نتوانستند جذب کنند و در ادامه هم تیم به مشکل خورد. ولی حداقل در این فصل شرایط از این نظر خوب بوده است.

او در ادامه تاکید کرد: از نظر نتیجه هم اگر بخواهیم شرایط را بسنجیم که باید گفت دوران مدیریت افشارزاده در استقلال ناموفق بوده است. از زمانی که ایشان به باشگاه آمده هیچ قهرمانی نداشتیم و این اصلاً قابل دفاع نیست. البته شرایط مدیریت در پرسپولیس و استقلال همیشه سخت و دشوار است. هواداران توقع بالایی از مدیران دو باشگاه دارند و مشکلات مالی هم که همیشه وجود داشته است. اما باز هم با این حال اینها توجیه خوبی برای نتیجه نگرفتن تیم در چند فصل اخیر نیست. به نظرم در مورد آقای افشارزاده هم هواداران باید نظر بدهند و باید دید آنها در مورد مدیرعامل باشگاه چه چیزی می‌گویند. البته نباید این نکته را هم فراموش کرد که افشارزاده تنها تصمیم‌ گیرنده باشگاه نیست و به همین دلیل استقلال در حال حاضر آرامش ندارد که مسبب این مساله هم افشارزاده نیست.

پیشکسوت استقلال با اشاره به تغییر دوباره هیات مدیره استقلال اظهار داشت: اینکه باشگاه در این شرایط حساس آرامش ندارد، یکی از دلایلش تغییر دوباره هیات مدیره است. من نمی‌دانم سیستم وزارت ورزش برای انتخاب اعضای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس چگونه است، اما آقایان باید بدانند که این تغییرات دائم حاصلی جز ضربه زدن به باشگاه ندارد. من شنیدم که یکی از همین اعضای هیات مدیره جدید باشگاه انصراف داده و این خیلی بد است. به این دلیل که نتیجه این کارها چیزی جز بلاتکلیفی باشگاه نیست و دود این مشکل هم تنها به چشم تیم و هواداران می‌رود.

فریبا در پایان در واکنش به اعتراض هوادارن استقلال به وزیر ورزش و شعار آنها مبنی بر  پرسپولیسی بودن وزیر نیز تصریح کرد: من نمی‌توانم قبول کنم که وزیر فرقی بین آبی و قرمز قائل باشد. یک زمانی مردم به استادیوم می‌رفتند و بعد از بازی دیگر همه چیز تمام می‌شد، اما حالا مردم خیلی خوب فوتبال را می‌فهمند و اگر اعتراضی می‌کنند به دلیل این است که می‌بینند شرایط تیم محبوبشان مناسب نیست. از نظر من اینکه وزیر به موضوع نقل‌وانتقالات ورود کرده و حرفی زده است نباید دلیلی برای این باشد که بگویم او به رنگ خاصی علاقه دارد. اما به هواداران هم حق می‌دهم که معترض باشند. وزیر به عنوان متولی اصلی این دو تیم، عدالت را بین سرخابی‌ها برقرار کند.

 

 

استقلال وزیر ورزش و جوانان بهتاش فریبا بهرام افشارزاده اخبار استقلال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر