کد خبر: 381252 A

ایلنا: سرمربی اسبق برق شیراز، به خبر ابطال پروانه فعالیت این باشگاه قدیمی فوتبال ایران واکنش نشان داد.

غلامحسین پیروانی، پیشکسوت فوتبال و سرمربی اسبق برق شیراز در واکنش به خبر ابطال پروانه فعالیت این تیم باسابقه شیرازی به خبرنگار ورزشی ایلنا گفت: هیچکسی نمی‌تواند جلوی فعالیت تیم برق را بگیرد. اگر کسی مشکلی داشته و خطایی مرتکب شده که نباید به خاطر آن برق را منحل کنند. هیچکس نمی‌تواند پروانه فعالیت برق هفتاد و چند ساله را منحل کند. این تیم آنقدر بزرگ است که منحل شدنی نیست.

پیروانی همچنین راجع به اظهارات کاووس عباسی رئیس هیات فوتبال شیراز که اعلام کرده است کمیسیون ماده 5 برق شیراز باطل شده است تصریح کرد: به آقای عباسی اصلاً ربطی ندارد که در مورد برق شیراز با آن همه سابقه حرف زده است. من به شما می‌گویم که برق منحل شدنی نیست. اختلاف دیگران ربطی به برق ندارد و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست که بخواهند حرف از انحلال این تیم بزنند.

او ادامه داد: حال فوتبال شیراز خوب نیست. اصلاً هم خوب نیست. نه پولی هست و نه اسپانسری که کمک حال فوتبال باشد. آدم دلسوزی هم نیست که دست فوتبال شیراز را بگیرد و کاری هم نمی‌شود کرد. اما همه اینها دلیل نمی‌شود که آقایان به خودشان اجازه بدهند پروانه تیم ریشه‌داری مثل برق را منحل کنند. هیچ تیمی در فوتبال ایران وجود ندارد که از نظر مالی شرایط ایده‌آل داشته باشد و حرفه‌ای باشد. پرسپولیس و استقلال هم حرفه‌ای نیستند. برق که دیگر جای خود دارد. حتی وزارت نفت با آن همه پتانسیل و توان مالی به دلیل مشکلات مالی نتوانست تیم نفت را اداره کند و در آخر امتیاز این تیم را فروختن که دردسر تیمداری نداشته باشند.

پیروانی در پایان در واکنش به واگذاری امتیاز نفت تهران به انزلی و اینکه چرا کسی از شیراز برای خرید این امتیاز اقدام نکرد گفت: کسی در شیراز نیست که بخواهد ده میلیارد برای فوتبال هزینه کند. من به شما می‌گویم اینجا حتی صد میلیون هم برای این کار هزینه نمی‌کردند، چه برسد به اینکه بخواهند چند میلیارد بدهند و امتیاز یک تیم را بخرند.

 

استقلال و پرسپولیس شیراز غلامحسین پیروانی برق شیراز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر