کد خبر: 381572 A

ایلنا: علیرضا علیفر امروز در حالی همه را متهم به حسادت و تنگ‌نظری می‌کند که قصد ندارد اشتباه خود را بپذیرد.

ایلنا: یک روز پس از گاف عجیب علیفر در گزارش بازی لهستان- ایرلند شمالی خبرگزاری ایلنا گفت‌وگویی با امیر دولاب ترتیب داد. دولاب همان جوانی است که حالا مورد انتقاد تند علیرضا علیفر قرار گرفته. بیانیه اخیر علیفر اما بخش‌های مختلفی دارد. او تقریبا همه را به بخل و حسادت محکوم کرده است. از دوستان قدیمی‌اش گرفته تا خبرگزاری‌هایی که با امیر دولاب گفت‌وگو کرده‌اند و البته محور انتقادات نیز همین جوان است؛ جوانی از بوشهر که در گفت‌وگو با ایلنا تاکید کرده بود دستکاری‌ شیطنت‌آمیز ویکی‌پدیا دلیلی جز اعتراض به برخی گزارشگرهای تلویزیون نداشته است.

فارغ از اینکه حق با کدام طرف ماجرا است باید به عرض جناب علیفر؛ "مطرح‌ترین و مورد توجه‌ترین فرد جامعه فوتبال کشور" برسانیم گفت‌وگو با افراد مختلف حتی گمنام موضوعی نیست که ایشان بتوانند راجع به آن برای رسانه‌ها تعیین تکلیف کنند. هر رسانه‌ای با توجه به سوژه‌های خبری روز سعی می‌کند با افراد مختلف ارتباط برقرار کند و درباره مسایل مختلف با این افراد گفت‌وگو کند. مگر می‌شود حرف مردم را نشنید؟ امیر دولاب با شیطنت و بداخلاقی کاری انجام داده که هرگز مورد تایید ایلنا یا هر رسانه دیگری نبوده و نیست اما مگر می‌شود به این بهانه که این جوان به دلیل شهرت طلبی دست به چنین کار نسنجیده‌ای زده صدای منتقدان را نشنید؟ مگر می‌شود همه را حسود خواند و با ادبیاتی که خالی از احترام و خویشتن‌داری است همه را مورد قضاوت قرار دهیم؟ امروز ما هم پر از تاسفیم آقای علیفر. تاسف از این بابت که بیش از حد به شما پرداختیم؛ همه ما.

حتی همه آنهایی که دابسمش ساختند و برای تلویزیون فرستادند. هیچ کس انتظار این حجم از توهم را نداشت. به دلیل انتشار نقطه نظرات یک جوان گمنام بوشهری هرگز از شما عذرخواهی نمی‌کنیم. چون شما نیمه خالی لیوان را دیده‌اید. چه در همین گفت‌وگو این جوان که باز هم تاکید داریم کاری ناپسند را مرتکب شده از شما عذرخواهی کرده است اما این بخش از ماجرا نیز به ما مربوط نمی شود. مساله مهم‌تری در کار است؛ اینکه شما اشتباهی عجیب و غریب در گزارش‌تان مرتکب شده‌اید که اصلا نمی‌خواهید این اشتباه را بر عهده بگیرید و به جای پذیرفتن اشتباه سعی دارید پای همه ( از دوستان و همکاران‌تان تا ..) را به میان بکشید. چرا؟ البته پر واضح است که همه تقصیرها به گردن شما نیست.

شاید مقصران اصلی آنهایی هستند که با وجود همه این بی احترامی‌ها باز هم تریبون را در اختیار شما قرار می‌دهند. از اینها که بگذریم باید یک نکته دیگر را هم به عرض‌تان برسانیم. در پایان گفت‌وگوی ایلنا با امیر دولاب (اینجا) نوشته‌ایم که ایلنا آمادگی این را دارد که نقطه‌نظرات علیفر و مسئولان صدا و سیما را منتشر کند. ما رسالت خودمان را به درستی انجام داده‌ایم بنابراین بهتر است شما هم به جای استناد به ویکی‌پدیا از سایت‌های معتبری که دستکاری‌شان کار خیلی ساده‌ای نیست اطلاعات فوتبالی‌تان را تامین کنید. در این صورت احتمالا آدم‌های حسودی که اطراف خود می‌بینید روز به روز کمتر خواهند شد. بنا به رسم حرفه‌ای‌گری بیانیه شما را منتشر می‌کنیم تا افکار عمومی درباره‌تان به قضاوت بنشیند. راستی یک سئوال؛ آقای علیفر! شما در نخستین واکنش‌های خودتان نسبت به گاف عجیب‌تان در گزارش بازی "لهستان - ایرلند شمالی" گفته بودید اصلا از این جوان ناراحت نیستید و اگر او را ببینید با او عکس یادگاری می‌اندازید و رویش را هم می‌بوسید! درست است؟

"بیانیه مطرح ترین و مورد توجه ترین فرد جامعه فوتبال کشور"

باسلام، ادب و احترام به همه کسانی که وجودشان عاری از بخل و حسادت است. انتقادات گسترده اخیر از من آن هم به خاطر اشتباهی که اصلا ربطی به 90  دقیقه گزارش بازی نداشته و حاصل شهرت طلبی یک جوان بوده که حسرت این را داشته که نامش روی آنتن تلویزیون گفته شود نشانگر بی چون و چرای دو مورد است:

اول اینکه علیفر در حال حاضر مطرح ترین و مورد توجه ترین فرد جامعه فوتبال کشور است و دوم اینکه بخل و حسادت ناجوانمردانه نارفیقان از موفقیت ها و همیشه مطرح بودن های من باعث شده تا از کاه، کوه بسازند و تاسف به حال رسانه هایی که با از یاد بردن رسالت خود با کسی مصاحبه می کنند که با کار خلاف و غیر اخلاقی و دست بردن در یک سایت بین الملی به دنبال شهرت طلبی است و تاسف افزون تر برای همکارانی که ناجوانمردانه در برنامه های رادیو و تلویزیون بجای حمایت، آتش بیار معرکه شدند.

 

 که به همه آن ها می گویم: ننگ بر شما فرصت طلبان نارفیق که بویی از حرمت رفاقت و یا حداقل همکاری سالیان دراز نبرده اید.

به خرد و کلان تان می گویم : این نیز بگذرد اما کسانی که بخل و حسادت در وجودشان هست تا زنده هستند عذاب می کشند و تنها مرگ ناجی آن هاست.

 در مورد من و همیشه مطرح بودن من راهی ندارید جز اینکه در شعله های اتش بخل و حسادت خود بسوزید و خاکستر شوید. در پایان از همه هواداران و دوستانم که به طرق مختلف حمایت خود را از حق و حقیقت اعلام کرده اند تشکر و قدردانی می‌کنم.

با احترام علیرضا علیفر

 

بیانیه گاف سرهنگ علیفر گزارش لهستان - ایرلند شمالی دولاب امیر دولاب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر