کد خبر: 381651 A

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۶

ایلنا: تیم ملی والیبال کشورمان در نخستن بازی خود در لیگ جهانی مغلوب برزیل شد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، تیم ملی والیبال ایران در بازی نخست خود در لیگ جهانی 2016 با نتیجه 3 بر صفر مغلوب برزیل شد. ملی‌پوشان والیبال ایران در ست نخست بازی خود مقابل برزیل در دیدار افتتاحیه لیگ جهانی 2016 با نتیجه 25 بر 19 از برزیل شکست خوردند.

لوزانو مقابل برزیل از سعید معروف، شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، حمزه زرینی، عادل غلامی، محمد موسوی و مهدی مرندی (لیبرو) برای شروع بازی استفاده کرد. برزیلی‌ها که مدت‌ها بود در رقابت‌های بین‌المللی ظاهر نشده بودند، برای قدرت‌نمایی و همچنین آمادگی برای میزبانی المپیک 2016 با نیرویی مضاعف بازی را آغاز کردند.

شاگردان «رزنده» در ست نخست، برتری محسوسی در حمله داشتند و با همین عامل توانستند تیم برتر میدان باشند. البته نباید در ثبت این نتیجه از خستگی ناشی از سفر 29 ساعته و همچنین مشکل ژنتیکی تیم ملی والیبال در شروع تورنمنت‌ها چشم‌پوشی کرد.

تیم ایران در این ست 9 امتیاز از حمله، یک امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و هشت امتیاز از اشتباهات حریف به‌دست آورد و تیم برزیل هم 17 امتیاز از حمله، چهار امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و سه امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

بازیکنان برزیل در ست دوم هم از برتری خود در حمله استفاده کردند و با استفاده از نقشه‌های مختلف توانستند بر حریف آسیایی خود غلبه کنند. سرویس و اسپک، نقطه قوت برزیلی‌ها در این ست بود. شاگردان لوزانو در ست دوم با ارائه یک بازی نه‌چندان هماهنگ با اختلاف بیشتری نسبت به ست نخست با نتیجه 25 بر 16 شکست خوردند. لوزانو در این ست ترجیح داد از برخی بازیکنان ذخیره خود استفاده کند.

تیم ایران در پایان ست دوم،‌ 18 امتیاز از حمله، دو امتیاز از دفاع، یک امتیاز از سرویس و 14 امتیاز از اشتباهات حریف به‌دست آورد و تیم برزیل هم 29 امتیاز از حمله، شش امتیاز از دفاع، پنج امتیاز از سرویس و 10 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

در ست سوم، جواد معنوی‌نژاد و علی مباشری، دریافت‌کننده‌های اصلی تیم ایران به انتخاب لوزانو بودند و مصطفی شریفات هم جای غلامی را گرفت. تعویض‌های سرمربی آرژانتینی ایران طبق معمول جواب داد و  برتری در ابتدای این ست متعلق به ایران بود، اما خستگی بازیکنان ایران اجازه عملکرد بهتر را به آنها نمی‌داد. حملات برزیلی‌ها از خط سرویس شروع می‌شد و آنها حداکثر استفاده را از برتری‌ خود به‌ویژه تنوع در حملات خود بردند و مجدداً پیش افتادند. بازیکنان ایران در ست سوم شانس پیروز شدن مقابل برزیل را داشتند اما دو سرویس بدون بازگشت از ریکاردو لوکارلی برزیل را 28 بر 26 برنده این ست و بازی کرد.

تیم ایران در پایان ست سوم،‌ 31 امتیاز از حمله، پنج امتیاز از دفاع، دو امتیاز از سرویس و 23 امتیاز از اشتباهات حریف به‌دست آورد و تیم برزیل هم 44 امتیاز از حمله، هفت امتیاز از دفاع، 10 امتیاز از سرویس و 17 امتیاز از اشتباهات ایران کسب کرد.

تیم ایران در بازی دوم خود از ساعت 45 دقیقه بامداد شنبه 29 خرداد به مصاف تیم ملی آمریکا می‌رود.

 

ایران بازی برزیل تیم ملی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر