کد خبر: 381656 A

رقابت‌های بوکس انتخابی المپیک ــ باکو

ایلنا: بوکسور وزن ۶۹کیلوگرم ایران رقابت‌های بوکس انتخابی المپیک ۲۰۱۶ را که در شهر باکوی آذربایجان در حال پیگیری است، مقتدرانه آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون بوکس، رقابت‌های جهانی بوکس باکو که آخرین شانس بوکسورهای آماتور برای کسب سهمیه المپیک به شمار می‌رود از پنجشنبه‌شب با حضور 469 بوکسور از 105 کشور در شهر باکوی آذربایجان آغاز شد.

امین قاسمی‌پور، بوکسور گیلانی وزن 69 کیلوگرم کشورمان در نخستین مبارزه خود در این مسابقات به مصاف «مونوز تایپا» از شیلی رفت و در سه راند متوالی پیروز شد تا گام نخست را محکم بردارد. قاسمی‌پور با این پیروزی باید در مرحله بعدی با «جوشا کلی» از بریتانیا روبه‌رو شود.

پیش از این، فروتن گل‌آرا، نماینده وزن 60 کیلوگرم کشورمان در نخستین دیدار خود در این رقابت‌ها «آلا شیلی» از تونس را از پیش‌ِرو برداشته بود. کاپیتان تیم ملی بوکس ایران در دومین مبارزه خود با حریفی از دومنیکن مبارزه خواهد کرد.

طبق اعلام فدراسیون جهانی بوکس (آیبا) در رقابت‌های جهانی باکو در مجموع 39 بوکسور جواز حضور در المپیک 2016 ریو را کسب خواهند کرد.

این رقابت‌ها در سالن «سرحدچی» که در سال 2010 میزبان رقابت‌های قهرمانی جوانان جهان بوده و حدود هزار و 200 نفر گنجایش دارد، برگزار می‌شود.

ترکیب تیم ملی بوکس کشورمان برای حضور در رقابت‌های جهانی باکو به‌شرح زیر است:

52 کیلوگرم: سجاد محمدپور
56 کیلوگرم: احسان سپهوندی
60 کیلوگرم: فروتن گل‌آرا
64 کیلوگرم: هادی ماکویی
69 کیلوگرم: امین قاسمی‌پور
75 کیلوگرم: سیاوش امیدی
91 کیلوگرم: سالار غلامی
91+ کیلوگرم: محمدعلی شهیدی
کادر فنی: عبدالرضا انصاری، علیرضا استکی، اصغر اشرفی، همایون امیری و مهدی شفیعی.

تیم ایران در اوزان 49 و 81 کیلوگرم نماینده‌ای به این مسابقات اعزام نکرده است.

 

المپیک ایران بوکس رقابت وزن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر