کد خبر: 382025 A

هم برانکو حق دارد، هم کی‌روش

ایلنا: مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال از تصمیم سرمربی تیم ملی در مورد بازیکنان ملی‌پوش حمایت کرد.

امیررضا واعظ آشتیانی، مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در مورد تنش پیش آمده میان کی‌روش و برانکو گفت: برانکو و کی‌روش از جهات مختلفی مانند دانش فنی و میزان شناخته شدن در سطح فوتبال جهان، تفاوت‌های زیادی دارند و دلیل اصلی این اختلاف هم این است که نگاه دو طرف با یکدیگر متفاوت است. هر کدام از این دو مربی به فکر منافع کار خود هستند و طبیعی است که در چنین شرایطی این اختلاف نظرها رخ بدهد.

واعظ آشتیانی راجع به اعتراض برانکو مبنی بر عدم زمان کافی برای به هماهنگی رسیدن بازیکنان در باشگاه‌ها با این تصمیمی سرمربی تیم ملی عنوان کرد: این اعتراض برانکو درست است. اما همه می‌دانیم که فوتبال ما حرفه‌ای نیست و شرایط در اینجا با تمام دنیا متفاوت است. وقتی شرایط و بستر مناسب برای تیم ملی وجود ندارد، نباید هم توقع داشت که تصمیمات این چنینی اتخاذ نشود. کی‌روش به خوبی در جریان مشکلات فوتبال ما هست و نگران این است که بازیکنان در تمرینات بدنسازی باشگاه‌ها دچار مشکل شوند. به همین دلیل این تصمیم را گرفته است و باید در این زمینه به او حق داد.

او در واکنش به این موضوع که به نظر می‌رسد برانکو به دلیل توقع بالای هواداران پرسپولیس این اعتراضات را مطرح کرده است گفت: همانطور که برانکو به فکر توقعات هواداران پرسپولیس و نتیجه گرفتن تیمش است، کی‌روش نیز به فکر نتیجه گرفتن تیم ملی و انتظارات مردم است. این هم مشخص است که منافع تیم ملی همیشه در اولویت است و باید در تصمیم‌گیری‌ها اول منافع تیم ملی را در نظر گرفت.

واعظ آشتیانی در پایان گفت: البته برخی از مربیان می‌خواهند خودشان را پشت این قبیل مسائل پنهان کنند تا در صورتی که تیمشان در طول فصل نتیجه لازم را کسب نکرد، بهانه‌ای برای مطرح کرده داشته باشند تا کمتر مورد انتقاد قرار بگیرند.

 

استقلال امیر رضا واعظ آشتیانی تیم ملی فوتبال کارلوس کی روش برانکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر