کد خبر: 382065 A

دبیر فدراسیون والیبال در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: افشار دوست می‌گوید: ولاسکو و لوزانو هر دو در یک مکتب پرورش یافته‌اند و تفکراتی نزدیک به هم دارند.

محمود افشاردوست، دبیر فدراسیون والیبال به بازی‌های سنگین و پرفشار تیم ملی والیبال در مسابقات لیگ جهانی اشاره می‌کند و می‌گوید: تیم ملی ایران بعد از پشت‌سر گذاشتن مسابقات حساس انتخابی المپیک پا به این مسابقات گذاشته است. اختلاف ساعتی که در سفرهای تیم ملی وجود داشت و همچنین زمان کوتاهی که به ریکاوری اختصاص داده شده بود، باعث کیفیت پایین آنها در بازی اول بود.

او ادامه می‌دهد: پیش از شروع مسابقات لیگ جهانی پیش‌بینی چنین نتیجه‌ای را می‌کردیم. ولی بازیکنان ما در مقابل آمریکا که یکی از قدرت‌های والیبال جهان محسوب می‌شود با کیفیت بازی کردند. با کمی خوش شانسی می‌توانستم برنده بازی مقابل آمریکا شویم. بازیکنان ما سطح کیفی بالایی دارند و در بازی‌های آینده می‌توان بازی‌های بهتر از آنها شاهد باشیم.

افشاردوست در خصوص بازی امشب والیبال ایران مقابل آرژانتین اضافه می‌کند: این دیدار می‌تواند جذابیت‌های فراوانی داشته باشد. دو تیم شباهت‌های بسیاری با یکدیگر دارند که عامل اصلی جذاب بودن این دیدار است. والیبال ایران با حضور ولاسکو در جمع تیم‌های جهانی قرار گرفت. او شناخت خوبی از بازیکنان ما دارد و نقاط قوت و ضعف آنها را به خوبی می‌شناسد. از سوی دیگر لوزانو هم همین شناخت را از بازیکنان آرژانتین دارد. در این شرایط باید بازی خوب و با کیفیتی را از دو تیم شاهد باشیم.

دبیر فدراسیون والیبال در مورد شباهت‌ها و تفاوت‌های لوزانو و ولاسکو می‌گوید: هر دو مربی در مکتب والیبال آرژانتین به جامعه جهانی معرفی شده‌اند. نمی‌توان به صورت واضح تفاوت‌های آنها را روی کاغذ آورد. نحوه مربیگری هر دو نفر دارای شباهت‌های بسیاری است. تنها تفاوت‌هایی که می‌تواند در نتیجه این دیدار تاثیر گذار باشد به چینش بازیکنان و آنالیز مربیان باز‌ می‌گردد.

 

آرژانتین المپیک ایران جامعه والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر