کد خبر: 382655 A

شانس حسین نوری نسبت به بقیه بیشتر است

ایلنا: اشکانی می‌گوید: با توجه به ترکیب‌هایی که به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شوند می‌توان ترکیب تیم ملی اعزامی به المپیک را حدس زد.

علی اشکانی، کارشناس کشتی فرنگی، ترکیب تیم ملی کشتی فرنگی برای اعزام به رقابت‌های المپیک را تقریبا کامل شده می‌داند و به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: باتوجه به ترکیب‌های تیم ملی که به مسابقات بین‌المللی اعزام می‌شوند، می‌توان نفرات اصلی را حدس زد ولی نمی‌توان چیزی را صد در صد خواند. زیرا هر لحظه ممکن است در کشتی اتفاقی رخ دهد که ترکیب را جابه‌جا کند. در این بین تنها در دو وزن 130 کیلوگرم و 85- کیلوگرم به دلیل نزدیکی رقابت بین کشتی‌گیران کادر فنی هنوز به نتیجه قطعی دست پیدا نکرده است.

او ادامه می‌دهد: شاخص‌های انتخاب کادر فنی در چند مرحله مشخص می‌شود. دیدارهای رودررو، نتایجی که کشتی‌گیران در مقابل حریفان خارجی می‌گیرند و نحوه تمرین کردن در اردوهای تیم ملی از جمله این شاخص‌ها است.

سرمربی تیم ملی نوجوانان کشتی فرنگی در خصوص وزن 130 کیلوگرم خاطر نشان می‌کند: امیر قاسمی منجزی و بشیر باباجان‌زاده دو نماینده ایران که در تورنومنت لهستان شرکت کرده بودند، در این رقابت‌ها باهم روبه‌رو شدند که باباجان‌زاده توانست پیروز این دیدار شود. در این وزن با توجه به کسب سهمیه توسط قاسمی منجزی شانس بشیرباباجان زاده برای برتن کردن دو بنده تیم ملی در المپیک ریو بیشتر است.

کارشناس کشتی فرنگی به وزن 85- کیلوگرم که رقابت بین رقیبان برای پوشیدن دوبنده تیم ملی نزدیک است اشاره می‌کند و می‌گوید: در این وزن رقابت بسیار نزدیک است و کشتی‌گیران آماده در اردوی تیم ملی زیر نظر کادر فنی تمرین می‌کنند. نمی‌توان به طور حتم گفت که شانس چه کسی بیشتر است. اما از گمانه‌زنی‌ها چنین برداشت می‌شود که شانس حسین نوری نسبت به باقی کشتی‌گیران وزن 85- کیلوگرم  بیشتر است.

 

المپیک تیم ملی تیم ملی کشتی فرنگی رقابت لهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر