کد خبر: 386281 A

هرچه بازی‌های لیگ جهانی سخت‌تر باشد برای والیبال ما مفیدتر است

ایلنا: سرمربی اسبق تیم ملی والیبال گفت:‌ پیروزی در یک بازی سخت برابر صربستان که پنج ست طول می‌کشد، در بالا رفتن تجربه بازیکنان و پخته‌تر شدن آنها بسیار تاثیرگذار است و نتیجه این این بازی‌ها در آینده برای ما به خوبی مشخص خواهد شد.

مصطفی کارخانه، سرمربی اسبق تیم ملی والیبال در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در مورد پیروزی شب گذشته شاگردان لوزانو مقابل صربستان در هفته سوم لیگ جهانی والیبال گفت: پیروزی برابر تیم قدرتمند صربستان که عنوان قهرمانی جهان را در اختیار دارد، بسیار با ارزش بود. صرب‌ها چون در المپیک حضور ندارند، تمام تمرکز خود را روی مسابقات لیگ جهانی گذاشته‌اند و به همین جهت در شرایط ایده‌آلی به سر می‌برند. همین تیم، برزیل را به راحتی در سه ست متوالی شکست داده بود و برتری ما مقابل آنها نشان دهنده این است که والیبال ما تا چه اندازه پیشرفت کرده است.

کارخانه در خصوص بازی دیشب نیز اظهار داشت: ما در ست اول اصلاً خوب نبودیم و بازی کامل در اختیار صربستان بود. در ست دو بهتر شدیم، اما سرویس‌های با ریسک بالای حریف همچنان جواب می‌داد و باعث شده بود نظم تیمی ما به هم بریزد. به طور کلی در دو ست اول، صربستان با سرویس‌های خوبی که زد بازی را از ما گرفت و توانست دو به صفر پیش بیفتد. در ادامه و از ست سوم، این لوزانو بود که دست به ریسک زد و با تعویض‌های خوبی که کرد، بازی را از دست حریف درآورد. خوشبختانه ریسک تعویض‌های لوزانو هم جواب داد و حمزه زرینی و میرزاجانپور هم در سرویس و هم در زدن ضربات آخر برای ما عالی کار کردند، ضمن اینکه موسوی هم در دفاع فوق‌العاده عمل کرد و همه اینها موجب شد تا بازی باخته برابر یک تیم بسیار قدرتمند را به یک پیروزی بسیار با اهمیت و روحیه ساز تبدیل کنیم.

او ادامه داد: البته نباید از نقش تماشاگران هم به سادگی گذشت. آنها مثل همیشه عالی بودند و با تشویق‌های خود شور و هیجان را در بازیکنان به وجود آورده و تیم را به جلو بردند و در این پیروزی بزرگ نقش پررنگی داشتند.

کارخانه خاطرنشان کرد: به صورت کلی باید گفت کادرفنی و بازیکنان ما در بازی دیشب خیلی خوب عمل کردند. ما شانسی برای صعود به دور بعدی لیگ جهانی نداشتیم، اما کسب تجربه از یک همچون دیداری برای ما خیلی مهم بود که خوشبختانه این تجربه به خوبی کسب شد. پیروزی در یک بازی سخت برابر صربستان که پنج ست طول می‌کشد، در بالا رفتن تجربه بازیکنان و پخته‌تر شدن آنها بسیار تاثیرگذار است و نتیجه این این بازی‌ها در آینده برای ما به خوبی مشخص خواهد شد.

سرمربی اسبق تیم ملی همچنین با اشاره به اینکه هرچه بازی های تیم ملی در لیگ جهانی سخت‌تر باشد، به نفع والیبال ایران است، تصریح کرد: لوزانو از دل این بازی‌های سخت، قابلیت بازیکنان تیم ملی را به خوبی خواهد دید. این مسابقات برای ما نقش دیدارهای تدارکاتی پیش از المپیک را دارد و به همین جهت هرچه بازی ها برای ما سخت‌تر و پیچیده‌تر باشد، بازیکنان از لحاظ روحی و روانی در سطح بالاتری قرار می‌گیرند که با توجه به حساسیت و فشردگی بالای بازی‌های المپیک، این مساله برای ما بسیار مفید خواهد بود.

کارخانه در پایان راجع به بازی امشب تیم ملی والیبال برابر ایتالیا نیز گفت: ایتالیا هم تیم بسیار خوب و قدرتمندی است. در چند سال اخیر بازی‌های ما مقابل این تیم همیشه جذاب بوده است و قطعاً بازی امشب هم همینطور خواهد بود. با توجه به روحیه خوبی هم که بازیکنان از برد دیشب دارند و همچنین حمایت تماشاگران، من فکر می‌کنم شانس ما برای پیروزی در دیدار امشب بالاتر از ایتالیا است و امیدوارم که بتوانیم در این دیدار هم به برتری برسیم.

 

والیبال تیم ملی والیبال رائول لوزانو مصطفی کارخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر