کد خبر: 389971 A

ایلنا: لیگ شانزدهم شب گذشته قرعه‌کشی شد که بر اساس آن پرسپولیس تهران قبل از دربی تهران با تراکتورسازی و بعد از دربی با سپاهان اصفهان بازی می‌کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، قرعه‌کشی بازی‌های لیگ برتر شب گذشته برگزار شد که بر اساس این قرعه‌کشی، دربی تهران که از اهمیت بالایی بین فوتبالدوستان ایرانی برخوردار است هفته ششم برگزار می‌شود.

شروع نسبتا سخت پرسپولیس

پرسپولیس در پنج هفته ابتدایی لیگ دو بار به تبریز می‌رود و با تیم‌های پرمهره تراکتورسازی و گسترش فولاد تبریز بازی می‌کند. تراکتورسازی مهر‌ه‌های بسیار خوبی مثل محمد نوری، محسن بنگر، ادینهو، و کرارجاسم را جذب کرده است و به نظر می‌رسد یکی از جدی‌ترین‌ مدعیان لیگ شانزدهم است.

دربی دشوار برای پرسپولیس

پرسپولیس قبل از دربی بازی بسیار سختی با تراکتورسازی تبریز دارد. خستگی سفر به تبریز و بازی با تیم سرسخت تراکتورسازی می‌تواند روی نتیجه دربی تاثیرگذار باشد. البته خستگی سفر به تبریز مختص نیم فصل اول است چرا که نیم فصل دوم تراکتوری‌ها باید به تهران بیایند. بعد از دربی اما پرسپولیس باز هم یک بازی سخت با سپاهان دارد؛ دیداری که حساسیت آن برای پرسپولیسی‌ها کمتر از دربی نیست.

شرایط آب و هوا به نفع پرسپولیس

پرسپولیس تهران برخلاف فصل گذشته که در فصل تابستان دو بازی سخت در اهواز برگزار کرد، امسال شرایط بهتری دارد. پرسپولیسی‌ها در مرداد و شهریور ماه دو بازی در تبریز می‌کنند. مطمئنا پرسپولیسی‌ها از این حیث شرایط خوبی دارند چرا که بازی در زمستان تبریز برای هر تیمی سخت است. پرسپولیسی‌ها با تیم‌های خوزستانی هم در فصل گرما رو به رو نمی‌شوند. آنها در مردادماه با فولاد خوزستان در تهران بازی می‌کنند. دیدار پرسپولیس با استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان هم  در فصل پاییز برگزار می‌شود.

نیم فصل اول و دوم بسیار متعادل

پرسپولیس در نیم فصل اول هشت بازی داخل تهران برگزار می‌کند و هفت بازی خارج از تهران. بنابراین نمی‌توان تفاوت چندانی از این حیث برای پرسپولیس در نیم فصل اول و دوم قائل بود.

سه هفته پایانی؛ تقریبا متعادل

در فصل پانزدهم هفته‌های پایانی لیگ بسیار سرنوشتساز بود. صدر جدول بارها بین استقلال، پرسپولیس و استقلال خوزستان رد و بدل شد. پرسپولیس در سه هفته پایانی نیم فصل اول با تیم‌های پدیده و ذوب‌آهن اصفهان خارج از خانه و با تیم مشهد در ورزشگاه آزادی بازی می‌کند. پرسپولیس اما در نیم فصل دوم شرایط خوبی در سه هفته پایانی دارد؛ٰ چرا که از سه بازی دو بازی خود را در تهران انجام می‌دهد و تنها در بازی آخر در مشهد بازی می‌کند.

 

اصفهان بازی پرسپولیس مشهد تراکتورسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر