کد خبر: 390033 A

ایلنا: تیم ملی فوتبال ایران که در آخرین رده‌بندی فیفا در رده نخست آسیا و سی‌ونهم جهان قرار داشت، جایگاهش دستخوش تغییر نمی‌شود.

به گزارش ایلنا، در حالی که فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)،  فردا رده‌بندی تیم‌های ملی جهان را در بازه زمانی 2 ژوئن تا 14 جولای 2016 (13 خرداد تا 24 تیر 95) اعلام می‌کند، سایت شبکه تلویزیونی  horas24 شیلی در گزارشی جایگاه تیم‌ها را بر اساس فرمولی که فیفا برای امتیازدهی به تیم‌ها مدنظر دارد، پیش‌بینی کرد.

بر اساس این گزارش، تیم ملی فوتبال ایران که در آخرین رده‌بندی فیفا در رده نخست آسیا و سی‌ونهم جهان قرار داشت، جایگاهش دستخوش تغییر نمی‌شود و با 674 امتیاز همچنان در رده سی‌و‌نهم جهان و اول آسیاست. نکته جالب در این رده‌بندی پیش‌بینی شده این است که ایران 17 پله بالاتر از دومین تیم آسیایی این رده‌بندی یعنی ژاپن (571 امتیاز) قرار دارد.

در لیست منتشر شده از 60 تیم برتر این رنکینگ پیش‌بینی شده، تیم‌های ژاپن (56 جهان)،ازبکستان (57 جهان) و استرالیا (58 جهان) به ترتیب در رده‌های دوم تا چهارم آسیا قرار دارند.

رده‌بندی 10 تیم برتر جهان هم به این شرح است: آرژانتین، بلژیک، آلمان، کلمبیا، شیلی، پرتغال، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و برزیل.

 

ایران جهان فرانسه فوتبال ایران فیفا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر