کد خبر: 393038 A

کنایه رئیس کمیته انضباطی به استقلالی‌ها

ایلنا: رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال گفت: محرومیت‌هایی که در فصل جدید به مرحله اجرا گذاشته می‌شود، مربوط به تخلفات فصل قبل برخی از تیم‌ها بوده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، اسماعیل حسن زاده در مورد محرومیت‌های تماشاگران تیم‌ها اظهار داشت: محرومیت‌هایی که قرار است در شروع فصل جدید به مرحله اجرا برسد مربوط به تخلفات باقی مانده از سال گذشته بوده که طبق قانون، محرومیت‌ها پس از پایان فصلی مسابقات، به فصل بعد منتقل می‌شود و باید اجرا شود. البته همیشه اعلام کرده‌ایم که هیچ وقت نمی‌خواهیم تماشاگر را که یک تاثیر بسیار زیادی در رونق مسابقات دارد، محروم کنیم.

وی افزود: در آیین نامه انضباطی آمده است که در صورت تکرار تخلفات تماشاگر، محرومیت‌های جدی‌تری را باید تکلیف کرد. بر همین اساس وقتی باشگاهی در چند مسابقه توسط تماشاگران خود، قانون را نقض کرده است، ما چاره ای جز اینکه تنبیهات سخت تری را به اجرا در بیاوریم، نداریم. حتی اگر لازم باشد آیین نامه انضباطی اجازه می‌دهد که باشگاهی را از برگزاری دیدار خانگی و در زمین خودی محروم  و بازی آن را به شهر دیگری بیندازیم.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: برخی که عنوان می‌کنند در کجای دنیا، تماشاگر محروم می‌شود و این امر در جهان منسوخ شده است، ما هم این اعتقاد داریم که نباید هواداران را محروم کرد اما باید به دوستان بگویم در کجای دنیا تماشاگران هفته‌های متوالی نقض قانون می‌کنند و با به کار بردن الفاظ نادرست و رکیک به کادر تیم مقابل توهین میکنند؟ آیین نامه انضباطی فیفا برای همه فوتبال دنیا نوشته شده است. اگر در هر کشوری تماشاگر، قانون را  رعایت کند، قطعا رایی صادر نمی‌شود. اما با وجود تخلف به استناد قوانین آیین نامه انضباطی و همچنین آیین نامه انضباطی فیفا در صورت تخلف، رای برای تیم های متخلف و تماشاگرانشان صادر می‌شود.

وی یادآور شد: در لیگ گذشته در 4 یا 5 مورد تکرار تخلفات از سوی تماشاگران به حدی بود که ما مجبور شدیم از محرومیت استفاده کنیم. امسال نیز کمیته انضباطی مصمم است قانون را به طور کامل اجرا کند و مطمئنا دراجرای پلکانی مقررات، به محض اینکه جریمه نقدی نتوانست در اصلاح رفتار تماشاگران یک تیم کارساز باشد، مطمئنا این کمیته به سراغ تنبیهات سخت‌تری خواهد رفت. ما هم اکنون طی کلاسهای آموزشی برای لیدرها و هواداران و حتی برای بازیکنان و اعضای باشگاه‌ها، کلاس‌های انضباطی گذاشته‌ایم که امیدواریم این کلاس‌ها از یک سو و اعتلای فرهنگ تماشاگران، خویشتن داری و اخلاق مداری تماشاگران فوتبال از سوی دیگر باعث شود تا امسال سال خوبی را داشته باشیم و کمیته انضباطی مجبور نشود که رای به اجرای مسابقات بدون حضور تماشاچی بدهد. 

وی تصریح کرد: ما اعتقاد داریم که تماشاگر روح یک مسابقه است و مسابقه بی روح نمی‌تواند موجب سرگرمی و نشاط مردم شود از بین 16 تیم لیگ برتری در سال گذشته،  12 تیم از حضور تماشاگرانشان محروم نشده‌اند و این نشان می دهد که کمیته انضباطی فقط مجری قانون است و به هیچ رنگ و باشگاهی دید زاویه‌ای ندارد و همانطور که 12 باشگاه در کنار تماشاگران خود بازی کرده‌اند، این 3 و 4 باشگاهی که تنبیه شده‌اند، می توانند با اصلاح سکوهای خود، همواره از حضور تماشاگرانشان بهره ببرند.

جهان رئیس کمیته انضباطی قانون کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال تخلفات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر