کد خبر: 393060 A

بیانیه فدارسیون کشتی در خصوص نام‌گذاری روز کشتی؛

ایلنا: فدراسیون کشتی: اقدامات اجرایی لازم را، جهت ثبت رسمی این روز، پس از المپیک مجددا پیگیری می‌نماید.

به گزراش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، در متن بیانیه فدراسیون کشتی آمده است:

نامگذاری روز پنجم شهریور به عنوان "روز کشتی ورزش ملی ایران"، نه تنها مطالبه و خواسته به حق جامعه  بزرگ کشتی کشور بوده  و هست، بلکه خواست عموم مردم شریف و پهلوان دوست ایران به پاس جایگاه فرهنگی و تاریخی این ورزش کهن و پهلوانان بزرگ این رشته ورزشی است.

انتخاب زادروز غلامرضا تختی، جهان پهلوان تاریخ معاصر ایران از جمع پهلوانان بزرگ تاریخ ایران زمین، انتخابی نمادین از شخصیتی است که مردم ایران با جان و دل او را دوست دارند. فدراسیون کشتی در سال گذشته تلاش نمود این موضوع را  از مراجع ذیصلاح و با طی مراحل قانونی محقق نماید، اما به هر دلیل این موضوع تاکنون محقق نشده است.

این روزها که در آستانه بازی‌های المپیک به عنوان بزرگترین رویداد ورزشی سال قرار داریم، فدراسیون کشتی ضمن قدردانی از تمامی مردم عزیزی که دلسوزانه و با اعتقاد سازمان مدیریت کشتی کشور را در تحقق این امر حمایت می‌کنند نمایند، اعلام می‌نماید در زمان محدود باقی مانده تا المپیک، برای موفقیت فرزندان ایران زمین در این رویداد بزرگ بیش از هر چیز به فضایی آرام و منسجم در جامعه ورزش نیاز داریم.

لذا فدراسیون کشتی ضمن این که اطمینان دارد با حمایت مراجع ذیصلاح و مسوول، از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان و تمامی اعضای محترم شورای انقلاب فرهنگی، به ویژه رییس جمهور محترم، بزودی روز پنجم شهریور بعنوان روز کشتی ورزش ملی ایران نامگذاری خواهد شد، اقدامات اجرایی لازم را، جهت ثبت رسمی این روز، پس از المپیک مجددا پیگیری می‌نماید. هم چنین اعلام می دارد، امسال نیز همچون دو سال گذشته جشن روز پنجم شهریور سالروز تولد جهان پهلوان تختی را مصادف با ایام مذکور، به نام روز ملی کشتی برگزار خواهد کرد.

 

المپیک انقلاب بازی تولد کشتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر