کد خبر: 407229 A

ایلنا: کنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر تاریخ بازی ایران و کره‌جنوبی موافقت نکرد تا بازی در همان روز تاسوعا در ورزشگاه آزادی برگزار شود.

به گزارش ایلنا، با توجه به هم‌زمان شدن بازی ایران و کره‌جنوبی با تاسوعای حسینی، فدراسیون فوتبال ایران در نامه‌ای به کنفدراسیون فوتبال آسیا و فیفا خواستار تغییر یک روزه یا دو روزه این بازی از روز سه شنبه ۲۰ مهر به دوشنبه ۱۹ مهر شده بود.

در نهایت فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا با تغییر تاریخ این بازی موافقت نکرد تا بازی در همان روز تاسوعا در ورزشگاه آزادی برگزار شود. فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به این دلیل با تاریخ بازی مخالفت کردند که روز برگزاری بازی فیفا دی است و با توجه به برگزاری بازی‌های هفته سوم مقدماتی جام‌جهانی در روز  ۱۵ مهر امکان جابجایی تاریخ بازی وجود ندارد و زمان استراحت تیم کره‌ جنوبی کمتر از دیگر تیم‌ها خواهد شد. البته فدراسیون فوتبال کره جنوبی هم با تغییر تاریخ بازی مخالفت کرده بود.

 البته این اتفاق یک بار در عرصه باشگاهی افتاد و استقلال تهران یک روز قبل از تاسوعای حسینی در سال ۷۸ در مرحله نیمه نهایی جام باشگاه‌های آسیا میزبان دالیان چین بود که استقلال با نتیجه چهار بر سه به پیروزی رسید.

 

تیم ملی ایران تیم ملی کره‌جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر