کد خبر: 407299 A

درخشان در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: پیشکسوت فوتبال ایران معتقد است کادر فنی ایران در هر شرایطی باید منطقی و به دور از تنش عمل کند.

حمید درخشان، پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص بازی ایران و قطر به خبرنگار ورزشی ایلنا گفت: در چنین تورنمنت‌هایی اولویت اصلی در بازی اول، کسب نتیجه است که خوشبختانه با اشتباهی که دروازبان قطر در دقایق پایانی بازی مرتکب شد به آن دست یافتیم. اما نباید ضعف‌های بارز فنی و تاکتیکی  ایران در این بازی  فراموش شود.

وی افزود: هیچ تیمی در این مسابقات دست و پا بسته نیست و همه تیمها با قدرت کامل مقابل ایران قرار می‌گیرند. بنابراین اگر ضعفهای فنی خود را برطرف نکنیم بدون شک در بازی‌های آینده دچار مشکلات جدی می‌شویم. نا‌آمادگی بازیکنان با تجربه، بزرگترین ضعف ما در بازی با قطر بود که امیدوارم در بازی‌های آینده این مشکل بزرگ برطرف شود.

درخشان در خصوص بازی با چین نیز گفت: چین هم مانند قطر در این سالها با سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در فوتبال،‌ تلاش می‌کند خود را به قدرت های برتر فوتبال آسیا نزدیک کند. من فکر می‌کنم با توجه به شرایط تیم ما و قدرتی که تیم چین در بازی مقابل کره از خود نشان داد، کسب یک مساوی و حداقل امتیاز برای تیم ما ایده‌آل است.

مربی و پیشکسوت فوتبال ضمن انتقاد از رفتار جواد نکونام و کادر فنی ایران در روز بازی با قطر، تصریح کرد: جواد نکونام در دوران بازیگری از بزرگان فوتبال ایران محسوب می‌شد. اما در کسوت مربیگری خام و کم تجربه است و نیاز به پختگی بیشتر دارد. برد و باخت و اشتباهات داوری در فوتبال طبیعی است اما کادرفنی‌ در هر شرایطی باید منطقی، با حوصله و به دور از تنش عمل کند.

 

تیم ملی ایران رقابت های مقدماتی جام جهانی حمید درخشان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر