کد خبر: 407528 A

ایلنا: سه گشتی‌گیر کشورمان به فینال اوزان ۶۰، ۷۴ و ۹۶ کیلوگرم رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جهان در فرانسه رسیدند.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی جوانان جهان امروز (شنبه) با برگزاری مسابقات چهار وزن نخست، در شهر ماکون فرانسه پیگیری شد. در پایان دور مقدماتی این رقابت‌ها پیمان بیابانی، احمد بذری و حسین شهبازی نمایندگان اوزان 60 ، 74 و 96 کیلوگرم کشورمان به دیدار فینال راه یافتند.

در وزن 50 کیلوگرم، علیرضا گودرزی دارنده مدال نقره جهان در نخستین مصاف خود مقابل راهول از هند به روی تشک رفت و در حالی که 6 بر صفر از حریف پیش بود در پایان با نتیجه 10 بر 8 بازنده شد و با توجه به شکست حریف هندی مقابل کشتی‌گیر روس، از رسیدن به مراحل بالاتر بازماند.

در وزن 60 کیلوگرم، پیمان بیابانی دارنده مدال طلای آسیا پس از استراحت در دور نخست مقابل استفان از رومانی 11 بر صفر پیروز شد. وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل تمورجان عثمان اوخانوف از ازبکستان با نتیجه 11 بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بیابانی در این مرحله برای حضور در دیدار فینال به مصاف خژیک چیمبا از روسیه رفت و با نتیجه 5 بر یک به پیروزی رسید. حریف وی در دیدار نهایی سلیم کوزان از ترکیه است.

در وزن 74 کیلوگرم نیز، احمد بذری پس از استراحت در دور نخست در دومین دور مقابل نیکیتا سوکوف از روسیه با نتیجه 8 بر 4 صاحب برتری شد. وی در دور بعد نیز مقابل الکساندر مور از کانادا با نتیجه 12 بر 5 به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. بذری برای حضور در دیدار فینال گئورگی پاسکالوف از مولداوی را 16 بر 6 شکست داد تا در دیدار پایانی به مصاف مارک جان هال از آمریکا برود.

امروز همچنین در وزن 96 کیلوگرم، حسین شهبازی ابتدا راخیموف از ازبکستان را 10 بر صفر برد و سپس در مرحله یک هشتم نهایی مقابل ماندیپ از هند 7 بر صفر پیروز شد. وی در مرحله یک چهارم نهایی مقابل رودزیانوک از بلاروس با نتیجه 12 بر صفر به پیروزی رسید. شهبازی برای حضور در دیدار فینال  زائور کوتچیف از روسیه را با نتیجه 8 بر3 شکست داد تا در دیدار نهایی به مصاف اریک تیله از آلمان برود.

رقابت‌های چهار وزن دوم و پایانی فردا(یکشنبه) برگزار می‌شود.

 

رقابت های کشتی آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر