کد خبر: 409329 A

ایلنا: رسول خادم معتقد است از این پس همه کشتی‌گیران برای ملی پوش شدن باید مسابقه انتخابی برگزار کنند.

به گزارش ایلنا، رسول خادم در مورد انتخابات هیات رئیسه اتحادیه جهانی کشتی اظهار داشت: این مطالبه به‌حق مردم بود که عضوی در مجموعه تصمیم‌گیری اصلی کشتی دنیا داشته باشند. حضور من در هیات رئیسه اتحادیه جهانی با برنامه‌ریزی گروهی و جدی تیم دیپلماسی کشتی ایران محقق شد. روابط ریشه‌داری در کشتی دنیا وجود دارد و همه اعضای اتحادیه جهانی امیدوارند که با حضور ایران محاسبات جدیدی در دنیا شکل بگیرد. تا شرایط بحرانی کشتی در المپیک و مشکلات توسعه آن در دنیا برطرف شود.

وی در مورد تغییرات در فدراسیون کشتی ایران پس از المپیک گفت: بعد از مدت زیادی فعالیت نیاز به بررسی مجدد در حوزه‌های مختلف مدیریت سازمان کشتی کشور وجود دارد. چون ممکن است در بخشی از حوزه‌ها نیاز به اصلاح و تغییر داشته باشیم. هدف ما حرکت رو به جلو و رفع نقایص است. همچنین نیاز داریم که افراد تواناتری در بخش فنی و مدیریت فدراسیون به کار گرفته شود. کار ما برای المپیک 2020 توکیو بعد از المپیک 2016 ریو آغاز شده است و این موضوع با جدیت دنبال خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی ایران در مورد پاداش‌های مدال آوران کشتی ایران در المپیک افزود: کاروان ایران در ریو 8 مدال گرفت که 5 مدال آن متعلق به کشتی بود. ما باید از ورزشکارانی که عمر و جوانی خود را در ورزش حرفه‌ای خرج می‌کنند، حمایت کنیم. همچنین باید در آنها ایجاد انگیزه کنیم تا برای المپیک 2020 افراد آماده‌ای در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشند. متأسفانه هنوز زمانی برای اهدای پاداش مدال آوران از طریق استانداران بخش‌های مختلف کشور اعلام نشده است.

خادم در ادامه تصریح کرد: فدراسیون‌ کشتی کشورهای مختلف دنیا و همچنین رئیس اتحادیه جهانی کشتی از وضعیت داوری مسابقات رضایت ندارند. همان‌طور که گفتم روابط و مناسبات ریشه‌داری در کشتی دنیا وجود دارد که مجموعه جدید هیئت رئیسه باید آنها را تغییر دهد. یکی از بزرگترین علل و تهدیدها برای حذف کشتی از المپیک همین مسائل داوری است. ما باید برای حفظ کشتی به  عنوان ورزش نخست کشورمان در المپیک تلاش کنیم.

وی در مورد ادامه حضور محمد بنا در رأس تیم ملی کشتی فرنگی گفت: بنا سرمایه بزرگی برای کشتی کشور است و تنها متعلق به خودش نیست شورای فنی کشتی فرنگی در مورد او تصمیم گیری خواهد کرد همچنین جایگاه وشایستگی‌های بنا مدنظر ما خواهد بود.

رئیس فدراسیون کشتی ایران در پایان به مسابقات انتخابی تیم ملی هم اشاره کرد: فرآیند انتخابی تیم ملی در فصل 96 - 95 به صورت رسمی در سایت فدراسیون اعلام خواهد شد. ما در المپیک شرایط خاصی داشتیم که مثلاً در کشتی فرنگی مسابقات انتخابی برگزار نشد. در حال حاضر جوانان مدعی ما به هیچ عنوان نمی‌پذیرند کسی خارج از مسابقات انتخابی راهی تیم ملی شود. مسئله مسابقات انتخابی به صورت جدی در فدراسیون دنبال می‌شود.

 

المپیک ایران فدراسیون کشتی کشتی ملی پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر