کد خبر: 410494 A

یادداشت اختصاصی هومن افاضلی به ایلنا:

ایلنا: دربی تنها بازی است که روال نتیجه‌گیری آن از بازی‌ها و نتایج گذشته تیم‌ها متفاوت است.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، هومن افاضلی کارشناس فوتبال کشور درخصوص دربی 83 پایتخت یادداشتی را به ایلنا داد که در ادامه می‌خوانید.

هومن افاضلی، مربی فوتبال: دربی هشتاد و سوم روز جمعه برگزار می‌شود و اظهارنظرهای بسیاری در این خصوص وجود دارد، دربی تنها بازی است که روال نتیجه‌گیری آن از بازی‌ها و نتایج گذشته تیم‌ها متفاوت است. دربی یک بازی احساساتی است که هر دو تیم از شروع آن تا حتی بعد از بازی شرایطشان از حالت منطقی خارج می‌شود. شرایط تیمی پرسپولیس تا اینجای کار از استقلال بهتر است و می‌تواند از لحاظ ذهنی برای پرسپولیس تا لحظه زدن سوت آغاز بازی شرایط خوبی را فراهم کند اما سوت بازی که زده شد شرایط برای هر دو تیم مساوی خواهد شد.

 اگر به شرایط تیم پرسپولیس نگاهی بیندازیم پرونده این تیم سه ساله است. تیمی که یک سال و نیم از آن با برانکو گذشته و از مرحله شناخت به حالت تعادل و منظم تیمی رسیده است. در یک سال گذشته اشکالات تیم کم کم برطرف شد و شاکله این تیم تقریبا شکل گرفت. همانطور که می‌بینید این پروژه دارای ثبات بوده و به یک بلوغ نسبی رسیده است. بازی‌های امسال نسبت به سال گذشته دچار نظم خاصی شده و امسال پرسپولیس بازی‌های منطقی انجام می‌دهد.

نکته‌ای که در خصوص پرسپولیس این روزها ذهن‌ها را درگیر خود کرده، وضعیت وحید امیری است. بازیکن خوب و ملی‌پوش این تیم که با مصدومیت دست و پنجه نرم می‌کند و بودنش در بازی روز جمعه مبهم است. وحید امیری بازیکن بزرگی برای پرسپولیس است که به دلیل مصدومیت شاید در ترکیب این تیم نباشد. امیری از بازیکنان خیلی خوب پرسپولیس است و قبل از مصدومیتش کمک بزرگی برای پرسپولیس بود. پرسپولیس امسال نیمکت خیلی خوبی دارد. به گونه‌ای که راحت می‌توانند جای خالی بازیکنان خود را پر کنند. برخی بازیکنان برای دو یا سه بازی جایشان پر می‌شود و بعد از آن به تیم آسیب می‌رسد و باید بگویم امیری نیز جزو این بازیکنان تاثیرگذار است که نبودنش بعد از سه بازی به تیم آسیب می‌رساند.

از طرف دیگر وضعیت استقلال فرق می‌کند. پروژه استقلال تازه است. منصوریان در فاز شناخت از تیم است و به دنبال یافتن راه‌حلی که بتواند تیم را شکل دهد. اما باید گفت در تیم‌های بزرگ مردم صبر و تحمل ندارند و زمان در این تیم‌ها کم است. اگر منصوریان در تیم دیگری بود با خیال راحت به شناخت خودش از تیمش می‌‌رسید. تعطیلات لیگ فرصت خوبی برای منصوریان بود که درتعطیلات مشکلات تیم را بررسی کند اما این زمان خیلی راحت از دست رفت. این بازی برای منصوریان بسیار حساس است و باید دید چه تفکری برای این بازی دارد. تیم استقلال هنوز به یازده نفر اصلی خود دست پیدا نکرده است و این خود یک اشکال بزرگ برای تیم استقلال است. باید به هم عادت کنند. این پروژه دیر شکل گرفته و باید به این تیم فرصت داد اما منصوریان باید بداند فرصت برای تیمی مثل استقلال کم است و باید زودتر یازده نفر خود را بشناسد.

دربی استقلال پرسپولیس هومن افاضلی‌ هشتاد و سوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر