کد خبر: 412524 A

ایلنا: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در پیامی با اشاره به سختی های صعود به جام جهانی فوتبال برای دومین بار پیاپی تاکید کرد که می‌خواهد غیر ممکن را به ممکن تبدیل کند.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی‌روش که پس از اتمام هفته هفتم لیگ برتر تیم ملی فوتبال ایران را برای دو دیدار سرنوشت ساز مقابل ازبکستان و کره جنوبی آماده خواهد کرد در پیامی نوشت:

«دوستان عزیز

"غیرممکن را ممکن سازیم"

تیم ملی فوتبال در حال حاضر در حال انجام بازی‌های "جام جهانی 2018 روسیه است." ما تنها نیمه اول و نیمه دوم این مسابقات را پشت سر گذاشته‌ایم و در این "جام جهانی" باید هشت نیمه دیگر بازی کنیم. به زودی ما بازی با ازبکستان (نیمه سوم) و کره جنوبی (نیمه چهارم) را خواهیم داشت. بعد از این چهار بازی ما 12 امتیازمان را پشت سر گذاشته‌ایم.

خواهش می‌کنم به بنده این اجازه را بدهید که به ذهن‌مان تلنگری بزنیم و با یادآوری خاطرات گذشته، به یک یادگیری نیز برسیم. تاریخچه تیم ملی به ما می‌گوید که با در نظر گرفتن اینکه در گذشته بازیکنان، مربیان بسیار خوب و روسای فدراسیون مجربی حضور داشتند ولی در گذشته دو صعود پیاپی به جام جهانی غیرممکن بوده است.

برای اولین بار ایران در سال 1978 به جام جهانی صعود کرد. بعد از آن سال 1998 و 20 سال طول کشید. سپس ایران در جام های جهانی 2006 و 2014 حضور داشت که هر بار هشت سال فاصله داشت.

کار من، هدف من، ماموریت و آرزوی من این است که غیرممکن را ممکن سازم. اگر شما فکر می کنید که این کار سهل و آسان است، فقط کافی است که از تمام بازیکنان، و مربیان بسیار خوب و روسای فدراسیون فوتبال که در گذشته در این کار شکست خوردند بپرسید که چرا غیرممکن بود؟

دوستان عزیز

اگر ما از تاریخ درس بگیریم، برای تبدیل غیرممکن به ممکن، نمی توانیم اشتباه‌ها یا سوءتفاهم های گذشته را تکرار کنیم.

با تقدیم بهترینها به تک تک شما

کارلوس کی روش»

تیم ملی ایران کارلوس کی‌روش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر