کد خبر: 412839 A

ایلنا: دایی گفت: داور باید قضاوتی عادلانه و درست داشته باشد که وقتی شب به خانه می‌رود با وجدان راحت بخوابد، نه اینطور تن همه ما را بلرزاند

به گزارش ایلنا، علی دایی پس از پیروزی 2 بر یک تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز گفت: سخت‌ترین شرایط بازی داوری بود که در بیشتر صحنه‌ها به راحتی رد می‌شد. این بازی را بد شروع کردیم اما رفته رفته بهتر شدیم، فکر می‌کنم در این بازی بهتر از حریف بودیم. موقعیت‌های زیادی داشتیم که یا خودمان آنها را از دست دادیم و یا داور خیلی از آنها گذشت. 

وی اضافه کرد: بازی سختی بود و سختی آن نیز اشتباهات داوری بود که هم در نیمه اول و هم در نیمه دوم به ما ضربه زد، ما نمی‌دانیم چه کار باید بکنیم ولی بازیکنان ما اینقدر خوب بودند که باز هم توانستیم 3 امتیاز را بگیریم. این برد را به بازیکنان تبریک می‌گویم و امیدوارم این پیروزی زمینه‌ای برای بردهای بعدی تیم باشد.

دایی در ادامه با گلایه از تصمیمات احمد صالحی داور مسابقه اظهار داشت: هر کس یک یا 2 بار فوتبال دیده باشد می‌تواند در این مورد نظر دهد. متاسفم که سطح داوران ما اینقدر با هم اختلاف دارد، یکی مثل فغانی فینال المپیک را سوت می‌زند و مایه افتخار فوتبال ما است و یکی مثل امروز که در یک بازی ساده که 200 نفر هم تماشاگر ندارد بازی از دستش خارج شود.

سرمربی نفت تهران افزود: در دقیقه یک محمد نصرتی خیلی راحت توپ را با دست زد که داور باید آن را پنالتی اعلام و نصرتی را اخراج می‌کرد. همچنین یک دفاع وسط دیگر تیم ماشین‌سازی را نیز روی ارسلان مطهری خطا کرد و باید او را اخراج می‌کرد و به نفع ما پنالتی اعلام می‌شد. اگر تیم حریف 2 پنالتی و اخراج داشت آیا ما نمی‌توانستیم حتی 9 نفره به آنها بیشتر گل بزنیم؟ ماشین‌سازی در نیمه دوم فقط توپ‌ها را بلند به محوطه جریمه ما ارسال کرد، بازیکنان آنها اطمینان داشتند که با کُشتی یا هر حرکت دیگر داور خطایی به ضرر آنها اعلام نمی‌کند و گرنه حق تیم ما 3 امتیاز بود و بازیکنان ما در این بازی با تمام وجود جنگیدند و پیروز شدند.

دایی در ادامه با درخواست از کمیته داوران برای نظارت بیشتر روی داوری مسابقات تصریح کرد: اگر این بازی را نگاه کنند می‌فهمند که چقدر خطاها برعکس اعلام شده یا اصلا اعلام نشده است. در محوطه جریمه 2 صحنه خیلی حساس پنالتی اعلام نشد و آن پنالتی نیز که اعلام شد بازیکن حریف میلاد فخرالدینی را زد و نمی‌دانم چطوربرای ماشین‌سازی پنالتی اعلام شد. من از کمیته داوران می‌خواهم نظارت دقیق‌‌تری روی داوری داشته باشد. ما در دقایق آخر بازی داشتیم سکته می‌کردیم و در این بازی که می‌توانستیم با اختلاف 3 تا 4 گل پیروز شویم نزدیک بود به یک امتیاز رضایت دهیم آن هم به خاطر قضاوت داور.

وی ادامه داد: در بازی اول فصل نیز مقابل استقلال داور یک پنالتی و اخراج به نفع ما اعلام نکرد. در بازی مقابل پیکان نیز پنالتی روی میلاد فخرالدینی اعلام نشد که من خودم نیمکت تیم را در آن بازی آرام کردم، اما وقتی در این مسابقه جلوی خودم در نیمه اول خیلی راحت به نفع حریف خطا اعلام می‌کنند و ما را به حد سکته می‌رساند چرا سکوت کنم؟ چرا فشار فقط روی ما باشد که با یک باخت یا مساوی همه چیز تغییر کند، ناظر داوری به من می‌گوید که داور چه کار باید بکند. من می‌گویم داور باید قضاوتی عادلانه و درست داشته باشد که وقتی شب به خانه می‌رود با وجدان راحت بخوابد، نه اینطور تن همه ما را بلرزاند.

سرمربی نفت تهران درباره تعطیلی مسابقات لیگ خاطرنشان کرد: مسئولان فدراسیون به ما این تعطیلی را اعلام کرده بودند اما گفتن آنها چه مشکلی را حل می‌کند؟ همه می‌دانند که در کوران مسابقات بازیکنان آماده می‌شوند. با تمام احترامی که برای تیم‌های دسته‌های پایین‌تر قائلم می‌گویم بازی کردن مقابل این تیم‌ها در جام حذفی کار تیم ما را پیش نمی‌برد. تیم ملی خوب از یک لیگ خوب برمی‌آید. اگر نگاهی به کشورهای آسیایی بیندازیم می‌بینید که هیچ کجا اینطور نیست. البته من دعا می‌کنم که تیم ملی با وجود این تعطیلات به جام جهانی برود و مردم خوشحال شوند. کاش با وجود این تعطیلی و ضربه‌ای که به لیگ می‌خورد حداقل تیم ملی به جام جهانی صعود کند، ما نیز در این زمینه تلاش خود را می‌کنیم.

دایی در پاسخ به این سوال که چرا هم مربی تیم برنده و بازنده از داور گلایه می‌کنند، گفت: با تمام احترامی که برای آقای خطیبی قائلم معتقدم که گلی که ماشین‌سازی از روی نقطه پنالتی زد، پنالتی نبود، خطا روی بازیکن ما رخ داد. من به داور مسابقه و همینطور ناظر بازی گفتم اگر صحنه‌ای که نصرتی در نیمه اول با دست توپ را زد پنالتی نبود، من همین جا استعفا می‌کنم و فوتبال را کنار می‌گذارم و دیگر به ورزشگاه نمی‌آیم اما نفهمیدم آقای صالحی چطور آن صحنه را پنالتی اعلام نکرد، دوست دارم داور همیشه عادلانه قضاوت کند تا حق کسی پایمال نشود.

 

علی دایی تیم نفت تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر