کد خبر: 414093 A

سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران می‌گوید: اگر مسئولان ورزش کشور پنج درصد از بودجه ورزش‌های پرهزینه را به ورزش جانبازان و معلولین اختصاص دهند، ما می‌توانیم مدال‌ها و قهرمانی‌های بیشتری در رقابت‌های پارالمپیک کسب کنیم.

هادی رضایی، سرمربی تیم ملی والیبال نشسته ایران که در بازی‌های پارالمپیک ریو توانست به عنوان قهرمانی این رقابت‌ها دست پیدا کند در مورد بازی‌های پارالمپیک ریو به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: تیم ملی والیبال نشسته ایران توانست با تلاش و همت بازیکنان بر قله ورزش والیبال نشسته دنیا یعنی قهرمانی در بازی‌های پارالمپیک، بایستد. ایران توانست ناکامی خود در رقابت‌های پارالمپیک لندن را جبران کند و به مقام قهرمانی پارالمپیک 2016 ریو برسد.

او ادامه می‌دهد: تیم ملی والیبال نشسته ایران با شش قهرمانی در رقابت‌های پارالمپیک پرافتخارترین تیم ورزشی جهان محسوب می‌شود ولی باید دقت داشت که برای رسیدن به این عنوان، تیم‌های قدرتمندی را از پیش رو برداشتیم. تکرار قهرمانی‌ها کار آسانی نیست. ما توانستیم تیم‌هایی را شکست دهیم که هر کدام به نوعی یکی از مدعیان اصلی قهرمانی محسوب می‌شوند.

او در مورد پاداشی که به تیم ‌ قهرمان رقابت‌های پارالمپیک اهدا خواهد شد، می‌گوید: پاداش‌ها طبق قول و قرارهای وزارت ورزش پرداخت می‌شود اما متاسفانه پاداش‌های رشته‌های تیمی نصف رشته‌های انفرادی است. گفته شده است که میزان پاداش‌ها بین قهرمانان پارالمپیکی و المپیکی برابر خواهد بود ولی تیمی که به جمع هشت تیم برتر المپیک صعود کرده است باید پاداش صددرصد بگیرد اما تیم ملی والیبال نشسته ایران که قهرمان پارالمپیک شده است باید نیمی از پاداش قهرمانی را دریافت کند.

رضایی در مورد مشکلات ورزش جانبازان و معلولین ایران ادامه می‌دهد: خوشبختانه ورزش جانبازان و معلولین ایران از پتانسیل ورزشکاران و مدیریت ورزشی خوبی برخوردار است اما این دو بخش به تنهایی نمی‌تواند به موفقیت‌های بیشتر کمک کند. مشکل اصلی ورزش پارالمپیک ایران مشکلات بودجه‌ای است. اگر مسئولان ورزش کشور پنج درصد بودجه ورزش‌های پرهزینه را به ورزش جانبازان و معلولین ایران اختصاص دهند ما می‌توانیم مدال‌ها و قهرمانی‌های بیشتری در رقابت‌های پارالمپیک کسب کنیم. متاسفانه ورزش جانبازان و معلولین ایران هنوز تیم‌های باشگاهی ندارد. این موضوع خود یکی از دلایل به وجود آمدن شکاف بین ورزشکاران پارالمپیکی و المپیکی شده است.

 

تیم ملی والیبال نشسته هادی رضایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر