کد خبر: 416517 A

عضو کمیته فنی فدراسیون دوچرخه‌سواری:

ایلنا: چایچی می‌گوید: قبل از شروع رقابت‌های پارالمپیک کادر فنی نامه‌ای به مسئولان برگزار رقابت‌ها مبنی بر اینکه جاده مسابقه از نظر فنی دچار مشکلات بسیاری است ارسال کرده بود ولی در ادامه توجهی به این نامه نشد.

مصطفی چایچی، سرمربی تیم ملی دوچرخه‌سواری و عضو کمیته فنی فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران  در خصوص نامه رییس فدراسیون جانبازان و معلولین در مورد بررسی علت سانحه‌ای که برای بهمن گلبارنژاد در رقابت‌های پارالمپیک ریو رخ داده بود، به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: بعد از ارسال نامه محمود خسروی وفا، رییس فدراسیون جانبازان و معلولین به شورای فنی در خصوص بررسی علت سانحه بهمن گلبار نژاد دو جلسه را برگزار کردیم. جوابی که باید به این نامه می‌دادیم تقریبا تکمیل شده است.

او ادامه می‌دهد: در گزارشی که فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری در مورد سانحه رخ داده برای گلبارنژاد به ایران ارسال کرد، دچار نکات مبهمی است که ما سعی کردیم به این نکات بپردازیم و آنها را بررسی کنیم. یکی از موضوعات مهم این است که فیلمی از صحنه وقوع حادثه در اختیار ما قرار نداده‌اند. متاسفانه گویا از این رقابت‌ها فیلم برداری نشده ولی با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی ایران گویا یک نفر فیلمی در اختیار دارد که در آن می‌توان به وضوح صحنه حادثه را دید.

چایچی در مورد این سوال که آیا احتمال آن وجود دارد که مشکلات فنی دوچرخه باعث بروز این حادثه شده است خاطرنشان می‌کند: قبل از شروع بازی‌ها پارالمپیک کادر فنی نامه‌ای به مسئولان برگزاری رقابت‌ها، مبنی بر اینکه جاده مسابقه از نظر فنی دچار مشکلات بسیاری است ارسال کرده بود ولی در ادامه توجهی به این نامه نشد. آنچه مشخص است جاده مسابقه از نظر بسیاری از تیم‌های شرکت کننده غیر استاندارد بود. حادثه رخ داده برای گلبارنژاد نمی‌تواند بر اثر مشکلات فنی دوچرخه بوده باشد زیرا آخرین دوچرخه‌سواری که قبل از وقوع حادثه از کنار دوچرخه‌سوار ایرانی گذشته بود صدای ترمز او را شنیده است و بعد از اتمام مسابقه به مسئولان برگزاری گفته بود که گلبارنژاد سعی در نگهداری دوچرخه خود داشت.

عضو کمیته فنی فدراسیون دوچرخه‌سواری به نتیجه این بررسی‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید: تا اینکه فیلم این رخداد تلخ به دست ما نرسد نمی‌توانیم جواب قطعی بدهیم. نباید فراموش کنیم که چنین اتفاقی برای قادر میزبانی، دوچرخه‌سوار تیم ملی ایران در رقابت‌های المپیک هم رخ داد و پس از آن ما موضوع را با مسئولان برگزاری مطرح کردیم. به احتمال زیاد می‌توان مسیر بد و غیر استاندارد مسابقه را باعث رخ دادن این حادثه ناگوار دانست.

 

 

فدراسیون دوچرخه سواری محمود خسروی وفا پارالمپیک 2016 ریو فدراسیون جانبازان و معلولین تیم ملی دوچرخه سواری بهمن گلبارنژاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر