کد خبر: 424171 A

رقابت‌های کشتی فرنگی دانشجویان جهان–ترکیه

ایلنا: آخرین روز از دوازدهمین دوره رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی دانشجویان جهان در ترکیه با کسب سه مدال برنز و ایستادن تیم ایران بر سکوی سوم این مسابقات به پایان رسید.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی، آخرین روز از رقابت‌های کشتی قهرمانی دانشجویان جهان با کسب سه نشان برنز برای کشتی‌گیران فرنگی کشورمان و کسب مقام سوم تیمی این رشته در کروم ترکیه دنبال شد.

در این مسابقات ترکیه با 64 امتیاز قهرمان شد و تیم‌های ایران و بلاروس هر دو با 59 امتیاز اما باتوجه به داشتن مدال طلا بلاروس دوم شد و ایران در جایگاه سوم قرار گرفت.

در مسابقات روز پایانی، محمدرضا گرایی در وزن 66 کیلوگرم در دور اول کشتی‌گیر اوکراین دارنده مدال طلای جوانان جهان را برد، در دور دوم اسپانیا را از پیش رو برداشت اما در دور سوم مقابل نماینده ترکیه تن به شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. در این مرحله با شکست نماینده لهستان مدال برنز را به گردن آویخت.

رسول گرمسیری در وزن 75 کیلوگرم، در اولین مسابقه خود برابر نماینده روسیه به برتری رسید. برابر ورزشکاری از لهستان شکست خورد تا به دیدار رده بندی برسد. گرمسیری در مسابقه رده بندی برابر حریف بلاروس خود به برتری دست یافت و توانست دومین مدال برنز امروز کاروان کشتی فرنگی کشورمان را بدست آورد.

در وزن 85 کیلوگرم، سامان عزیزی در مسابقه اول خود برابر کشتی گیر میزبان به برتری رسید و با شکست برابر نمایندگان مجارستان، روسیه و بلاروس شکست خورد و در رده پنجم ایستاد.

در وزن 130 کیلو گرم امیر قاسمی منجزی برابر کشتی گیر فرنگی کار قزاقستان به پیروزی دست یافت. وی در دومین مسابقه به نماینده بلاروس نتیجه را واگذار کرد و با این شکست به دیدار رده بندی رسید. منجزی در دیدار رده بندی موفق به برتری برابر ورزشکار لهستان شد و با کسب نشان برنز؛ آخرین مدال کاروان کشتی ایران را از آن خود کرد.

پیش از این هم تیم کشتی فرنگی کشورمان در روز نخست این رقابتها توسط فرشاد عیسوند در وزن 59 کیلوگرم صاحب مدال نقره و برومند اصلان در وزن 71 کیلوگرم صاحب مدال برنز شده بود. به این ترتیب تیم کشتی فرنگی ایران در دوازدهمین دوره رقابتهای کشتی دانشجویان جهان در کروم ترکیه با 5 مدال شامل یک نقره و 4 برنز به کار خود پایان داد. این تیم صبح روز سه شنبه 11 آبان ماه (ساعت6 صبح) وارد فرودگاه امام خمینی (ره) خواهد شد.

همچنین تیم کشتی آزاد دانشجویان کشورمان نیز در این رقابتها با کسب هشت مدال شامل 5 طلا و سه برنز بر سکوی نخست جهان قرار گرفت.

دوازدهمین دوره مسابقات کشتی قهرمانی دانشجویان جهان با حضور نمایندگان 25 کشور جهان از چهارم تا نهم آبان‌ماه در کروم ترکیه برگزار شد.

 

کشتی دانشجویان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر