کد خبر: 425291 A

ایلنا: وزیر ورزش و جوانان گفت: باید شرایطی را در ایران فراهم کنیم که بنگاه‌های اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در ورزش اشتیاق داشته باشند.

به گزارش ایلنا، مسعود سلطانی فر در مراسم افتتاح ورزشگاه نقش جهان اصفهان گفت: از این فرصت می‌خواهم استفاده کنم و بگویم که در همه جای دنیا وقتی بنگاه‌های اقتصادی به عنوان اسپانسر ورزش وارد می‌شوند، این کار را یک فرصت می‌دانند اما چون در ایران سازوکار این امر فراهم نیست، برای اهالی اقتصاد این یک معضل است.

او افزود: در ایران وقتی یک مجموعه اسپانسر ورزش می‌شود، فکر می‌کند که ورزش محل هزینه است در حالی که در دنیا ورزش محل درآمد است. در یک هفته اخیر با نمایندگان مجلس در کمیسیون‌های مختلف روی همین بحث می‌کردم که این فاصله را جبران کنیم. باید اتکا به اعتبارات دولتی در ورزش کم شود و به سمتی برویم که بنگاه‌های اقتصادی بتوانند در ورزش حضور پیدا کنند و ورزش برای آن‌ها درآمدزا باشد.

سلطانی‌فر در ادامه خطاب به جهانگیری و افراد حاضر در مراسم گفت:‌ حالا که مدیران اجرایی دولت و نمایندگان مجلس هم در این مراسم حضور دارند می‌خواهم که با هم کمک کنیم تا سازوکاری که در دنیا شناخته شده در ایران هم فراهم شود تا باشگاه‌ها به محل درآمد تبدیل شوند و بنگاه‌های اقتصادی برای سرمایه‌گذاری در ورزش اشتیاق پیدا کنند.

وزیر ورزش و جوانان در پایان گفت: از مسئولان باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی، مدیران استان و شهر اصفهان، اصحاب رسانه و تمام کسانی که در این راه کمک کردند، تقدیر و تشکر می‌کنم.

 

اسپانسر سلطانی فر نقش جهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر