کد خبر: 428679 A

ایلنا: باتوجه به بازی‌های قبل، شرایط آب‌وهوایی مالزی و همچنین مصدومیت و محرومیت چند بازیکن تیم ملی، احتمال می‌رود که کی‌روش از این ترکیب احتمالی برای دیدار با سوریه استفاده کند.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا،‌ تیم ملی فوتبال کشورمان فردا از ساعت 15:30 باید به مصاف سوریه برود که احتمال می‌رود کارلوس کی‌روش از ترکیب زیر برای این دیدار استفاده کند.

دروازه‌بان

به دلیل اینکه گلر شماره 1 ایران یعنی علیرضا بیرانوند دچار مصدومیت شده است و به این دیدار نمی‌رسد،‌ کی‌روش ناگزیر است که از دروازه‌بان‌های دیگر تیم ملی استفاده کند. از بین سه گزینه اخباری، مکانی‌ و مظاهری به نظر می‌رسد گلر جوان تراکتورسازی از شانس بیشتری برخوردار است. وی که در تیم ملی امید نیز به عنوان دروازه‌بان نخست تیم ملی است انگیزه‌های زیادی برای این دیدار دارد. ضمنا او در هوای سرد تبریز به میدان می‌رود و با هوای مالزی سازگاری بیشتری دارد.

مدافعان

با توجه به رسیدن منتظری به این دیدار و رها شدن از بند مصدومیت، به احتمال زیاد او به پست خود بازمی‌گردد و بار دیگر پورعلی‌گنجی نیمکت‌نشین می‌شود. سید جلال حسینی نیز دیگر گزینه کی‌روش برای قلب دفاع خواهد بود. در دفاع راست نیز باتوجه به عملکرد خوب رضاییان احتمالا کی‌روش بازهم به او اعتماد می‌کند. در دفاع چپ نیز باتوجه به محرومیت حاج‌صفی، میلاد محمدی محتمل‌ترین گزینه کی‌روش خواهد بود.

هافبک‌ها

به این دلیل که هوای مالزی سرد و بارانی است و بازی کردن در این شرایط بسیار سخت است، کی‌روش احتمالا بازیکنانی که به این آب‌وهوا آشنا هستند را به میدان می‌فرستد. به همین دلیل امید ابراهیمی که زاده مازندران است احتمالا بعد از مدت‌ها به فهرست 11 نفره تیم ملی اضافه شود. از سوی دیگر دو گزینه عزت‌اللهی و کامیابی‌نیا نیز برای زوج امید ابراهیمی باهم رقابت دارند. البته به نظر می‌رسد که عزت‌اللهی شانس بیشتری در این رقابت داشته باشد. اشکان دژاگه و وحید امیری نیز گزینه‌های احتمالی تیم ملی برای پست وینگر‌های چپ و راست هستند. البته اگر وحید امیری تا فردا کاملا مصدومیتش برطرف نشود شاید جای خود را به بازیکن دیگری مثل جهانبخش بدهد.

مهاجمین

با توجه به محرومیت سردار آزمون، به نظر می‌رسد که رضا قوچان‌نژاد، امید کی‌روش در خط حمله باشد و او را به همراه مهدی طارمی به عنوان مهاجمین تیم ملی به میدان بفرستد. البته شاید سرمربی تیم ملی تصمیم دیگری بگیرد و از انصاری‌فرد که در لیگ یونان درخشش خوبی داشته است به جای طارمی در ترکیب استفاده کند.

بنابراین ترکیب احتمالی تیم ملی ترکیب زیر خواهد بود:

اخباری، حسینی، منتظری، محمدی،‌ رضاییان، ابراهیمی، عزت‌اللهی، دژاگه،‌ امیری،‌ طارمی، قوچان‌نژاد

ایران بازی تیم ملی سوریه مالزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر