کد خبر: 428704 A

ایلنا: رئیس فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه نگاه کنفدراسیون فوتبال آسیا نباید سیاسی باشد، گفت: دنبال این نیستیم که با AFC مناسباتی داشته باشیم و سکوت کنیم.

به گزارش ایلنا، مهدی تاج درباره نامه‌ای که روز گذشته به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال و اعلام کرد که ایران در مراسم بهترین‌های آسیا شرکت نمی‌کند، گفت: AFC باید محل تجمع افکار عمومی کل آسیا باشد. آنها باید تمام مسائل را بدون نگاه سیاسی ببینند.

وی افزود: ما در تمام رده‌های سنی و تیم‌های ملی موفق بوده‌ایم. در همین یک ماه از شیخ سلمان رئیس کنفدراسیون آسیا ۵ نامه تشکر دریافت کردیم. برای همین من نمی‌پسندم که برای نام ایران با این شرایط سکوت کنیم. دنبال این هم نیستیم که با AFC مناسباتی داشته باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه مناسبات با AFC باید دو طرفه و معقول باشد، گفت: ما با کنفدراسیون فوتبال آسیا کشمکش داریم. به آنها نامه نوشته و حتی در نامه از رئیس AFC تشکر کردیم. همچنین در پاسخ به نامه های تشکر آمیز شیخ سلمان، نامه ای برای وی ارسال کردم و تشکر کردم!

تاج با اشاره به حذف عناوین فوتسال و داوری برای انتخاب بهترین های سال آسیا تاکید کرد: با این اتفاقات به آدم یک احساسی دست می دهد! علیرضا فغانی سه سال بهترین تورنمنت های دنیا و حتی المپیک را سوت زده و افتخاری برای داوری آسیاست اما عنوان بهترین داور حذف شده است. آدم احساس می کند نگاه ها جور دیگری است. برای همین من به AFC نامه زدم و اعلام کردم ایران در این مراسم حضور نخواهد داشت.

 

AFC مهدی تاج نامه فدراسیون فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر