کد خبر: 429559 A

سایت اتحادیه جهانی کشتی اعلام کرد:

ایلنا: سایت اتحادیه جهانی کشتی در گزارشی از اهدای تندیس به ابوالفضل آرمیده که این روزها با بیماری دست و پنجه نرم می‌کند، خبر داد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، اتحادیه جهانی کشتی اعطای این جایزه با مراسم اختتامیه مسابقات بین المللی جهانی کودک همزمان خواهد بود.

رقابت‌های کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا روزهای 17 تا 20 تیرماه در شهر تایچونگ چین تایپه (تایوان) برگزار شد و طی آن آرمیده موفق شد در وزن 42 کیلوگرم صاحب مدال برنز شود. او در فاصله اندکی پس از این مسابقات بیمار شد. 

رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی ایران با وجود بیماری او گفت که آرمیده در مبارزه با بیماری شجاعت و قدرت زیادی از خود نشان داده است. 
حمایت از آرمیده در شبکه‌های اجتماعی ادامه دارد. جردن باروز، قهرمان المپیک 2012 لندن نیز با ارسال پیامی در اینستاگرام از آرمیده حمایت کرد. 

گفتنی است، رسول خادم رئیس فدراسیون کشتی با ارسال نامه ای به ننادلالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی خواستار اعطای تندیس استقامت به ابوالفضل آرمیده شده بود.، و قرار است دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان با دعوت رسمی فدراسیون کشتی عصر روز جمعه 28 آبان ماه این تندیس را به خانواده آرمیده اهداء می نماید.

وی در این نامه خاطر نشان کرد: آرمیده دارنده مدال برنز نوجوانان آسیا در سال 2016 میلادی، مدتی است با یک بیماری پر رنج دست و پنجه نرم کرده و مانند مسابقات کشتی خود، با رقیبی بسیار سرسخت تر از تمامی حریفانش، با این بیماری مبارزه می ‌کند و تسلیم نشده است.

 

فدراسیون کشتی ایران رسول خادم فدراسیون جهانی کشتی ابوالفضل آرمیده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر