کد خبر: 429709 A

ایلنا: مدیر آکادمی استقلال معتقد است بازی دیروز ایران مقابل سوریه بار فنی نداشته است و آمادگی بدنی بازیکنان هر دو تیم نتیجه مساوی را رقم زده است.

صادق ورمزیار، بازیکن اسبق تیم ملی ایران در خصوص بازی این تیم مقابل سوریه به خبرنگار ورزشی ایلنا گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی و وضعیت بد زمین، این بازی از نظر فنی نکته خاصی نداشت. تیم ما در این بازی سردار آزمون و احسان حاج‌صفی را که می‌توانستند با قدرت بدنی خود در این بازی تاثیرگذار باشند را در اختیار نداشت.

وی افزود: تیم سوریه نیز همانطور که از قبل مشخص بود، تیمی فیزیکی بود و تیم ایران همیشه در مقابل تیم‌های فیزیکی به مشکل بر می‌خوردیم. در این شرایط بد آب و هوایی و زمین مسابقه، این مشکل دو چندان شده بود و نتوانستیم از روی زمین استفاده کنیم و توپ را به گردش در بیاوریم.

ورمزیار با بیان اینکه تیم ملی سوریه از وضعیت بد دیروز راضی بود، گفت: آنها بازی در این شرایط را دوست داشتند تا تیم ما نتواند از برنامه‌های تاکتیکی که مدنظر کی‌روش بود استفاده کند. در مجموع فکر می کنم بازی بار فنی نداشت و هر دوتیم باید از قدرت بدنی خود استفاده کنند که در این زمینه دو تیم برابر بودند.

بازیکن اسبق تیم ملی ایران نتایج تیم ملی در دور رفت مسابقات جام جهانی را قابل قبول دانست و تصریح کرد: نمی‌توان گفت نتایج تیم ملی بسیار خوب بوده است اما در هر صورت امتیازات بدی نگرفتیم ولی باید قبول کنیم دو بازی تاثیر گذار در دور برگشت بیرون از خانه است و کار از دور رفت سخت‌تر می‌شود. من فکر می کنم  باید یک مقدار بیشتر بر روی تیم ملی تمرکز داشته باشیم تا به جام جهانی صعود کنیم.

مدیر آکادمی باشگاه استقلال در پایان در خصوص رفتار بحث برانگیز سیاوش اکبرپور، مربی تیم جوانان استقلال در لیگ جوانان گفت: متاسفانه در لیگ پایه‌ها شرایط داوری و نظارت بر داوری مناسب نیست. تا چند وقت گذشته بازی‌هایی که در پایه انجام می‌شد، ناظر داوری نداشت و در حال حاضر نیز بعضی از ناظران داوری که باید دایرة المعارف قوانین باشند، اطلاعات زیادی در این خصوص ندارند.

وی گفت: اکبرپور در این سیزده هفته مسابقات کوچکترین اعتراضی به داوری نکرده است. در این بازی هم به دلیل اعتراض اخراج نشد. او به دلیل اینکه به بازیکن و دستیار خود یک جمله‌ای را گفت که کمک بازی آن را شنید و او را اخراج کرد. وقتی یک مربی را که سیزده هفته است اعتراض نکرده به این صورت اخراج می کنند، ناراحت می‌شود! من حرکت اکبرپور را توجیه نمی‌کنم ولی اخراج بی‌مورد او را تحریک کرد و آن اتفاقات افتاد.

 

 

تیم ملی فوتبال ایران رقابت های مقدماتی جام جهانی صادق ورمزیار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر