کد خبر: 435260 A

ایلنا: ملی پوش فوتبال ساحلی کشورمان می‌گوید اردوها را با جدیت زیاد و با هدف کسب مقام نخست در رقابت‌های انتخابی جام جهانی پشت سر می‌گذاریم.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، مسلم مسیگر درباره اردوی تیم ملی در بندرعباس گفت: اردوی خیلی خوبی را پشت سر گذاشتیم، بخصوص که بندرعباس از هوایی با درصد رطوبت بالا برخوردار است و از این جهت تمرینات در هوای شرجی کمک زیادی به آماده سازی هرچه بیشتر تیم می‌کند.

وی ادامه داد: در این اردو عملکرد خوبی داشتیم، چراکه پس از کسب عنوان نایب قهرمانی جام بین قاره‌ای جهان حدود یک ماه پیش، مسابقات داخلی و خارجی دیگری نداشتیم اما با این حال بچه ها از آمادگی خوبی برخوردار بودند.

ملی پوش کشورمان افزود: بازیکنان تیم (ب) نیز در این اردو حضور داشتند که نکته بسیار مثبتی است. در واقع حضور آنها کسب تجربه و دقت بیشتر کادرفنی روی عملکردشان را به دنبال دارد، چراکه در آینده ای نه چندان دور باید جایگزین تیم ملی بزرگسالان شوند. به هرحال این واقعیت وجود دارد که ما بازیکنان فعلی تا ابد نمی توانیم در خدمت تیم ملی باشیم پس آینده نگری که از همین الان صورت گرفته بسیار خوب و به موقع است . 

مسیگر درخصوص مسابقات پیش روی تیم ملی فوتبال ساحلی گفت : بازی‌های مقدماتی جام جهانی را پیش داریم که هدف اول ما کسب مجوز حضور در جام جهانی ۲۰۱۷ باهاما است و پس از آن همه تلاش خود را برای قهرمانی این رقابت‌ها بکار خواهیم گرفت. ضمن اینکه در جام جهانی ۲۰۱۷ هم دنبال کسب مقام اول تا سوم هستیم که برای رسیدن به آن همه اردو‌ها را با جدیت خاصی پشت سر می‌گذاریم.

وی درباره استعدادیابی‌های صورت گرفته در فوتبال ساحلی کشور بیان کرد: در رشته فوتبال استعدادهای زیادی در سطح کشور وجود دارد. از نظر فراوانی استعداد هم تفاوتی بین فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی وجود ندارد و از نظرم بازیکنان خوبی به تیم ملی (ب) دعوت شده اند و با سرمایه گذاری روی این جوان ها می توانیم پرچم کشورمان را در سال های آتی هم به اهتزاز درآوریم.

مسیگر در ادامه تاکید کرد : به عنوان مثال شهر بندرعباس دارای سه زمین فوتبال ساحلی است که شهری با این تعداد زمین ساحلی در سطح کشور نداریم. بندرعباس جزو نخستین شهرهای ساحلی باز ایران بود اما چند سالی است که در جایگاه اصلی خود قرار ندارد و وقت آن رسیده تا این استان پر استعداد که دارای امکانات بسیار خوبی هم هست، با کمک مسئولان استانی به جایگاه اصلی خود بازگردد.

ملی پوش کشورمان درخصوص قرار گرفتن تیم ملی فوتبال ساحلی در رده پنجم جهان گفت : این افتخار با تلاش یک یا ۲نفر به دست نیامده و حاصل تلاش‌های یک مجموعه است. از حضور در این جایگاه خوشحال هستیم اما معتقدیم که جایگاه اصلی ما قرار گرفتن در بین ۴ تیم نخست جهان است و با نمایش خوب خودمان در رقابت‌های جام جهانی باید خودمان را به سطح بالاتری برسانیم.

فدراسیون فوتبال تیم ملی فوتبال ساحلی مسلم مسیگر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر