کد خبر: 435390 A

ایلنا: وزیر ورزش و جوانان در حاشیه برگزاری اولین مجمع فدراسیون جهانی توآی به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

به گزارش ایلنا، مسعود سلطانی‌فر در حاشیه برگزاری اولین مجمع فدراسیون جهانی توآی در آکادمی ملی المپیک گفت: ما باید اقتصاد ورزش را فعال‌تر کنیم. اقتصاد ورزش دنیای بزرگی است که در ایران بسیار کوچک است. ما باید شرایط و سازوکار را طوری فراهم کنیم که بنگاه‌های اقتصادی، خیرین و به طور کل همگان بتوانند در ورزش سرمایه‌گذاری کنند و این بخش گسترش پیدا کند.

وزیر ورزش و جوانان در پاسخ به این سوال که آیا این وزارتخانه از کاندیداتوری علی کفاشیان برای حضور در فیفا حمایت می‌کند، گفت: ما از هر کسی که بخواهد در مجامع بین‌المللی جایگاه بگیرد، حمایت می‌کنیم.

وی در مورد برگزاری انتخابات برای فدراسیون‌های بدون رییس نیز گفت: تمام سعی ما بر این است که بتوانیم تا پایان سال انتخابات این فدراسیون‌ها را برگزار کنیم. البته بستگی به زمان و قانون دارد.

سلطانی‌فر با تاکید بر اینکه آینده بسیار خوبی را برای رشته توآی می‌بیند، گفت: این رشته ریشه فرهنگی ایرانی دارد و امیدواریم در آینده شاهد رشد و توسعه آن در کشورهای دیگر جهان باشیم.

وی در مورد میزبانی ایران از مجامع بین‌المللی و تاثیر آن در ورزش کشور نیز گفت: ما چه بتوانیم با مراجع جهانی ارتباط برقرار کنیم برای رشد ورزش‌مان خیلی مهم است. در چنین مجامعی انتقال تجارب صورت می‌گیرد و باعث می‌شود تا از ظرفیت‌های دیگران برای رشد ورزش خودمان استفاده کنیم. باید روی این مسئله تمرکز کنیم.

سلطانی فر وزارت ورزش وجوانان فدراسیون جهانی توآی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر