کد خبر: 448323 A

سومین بیانیه سرمربی تیم ملی فوتبال؛

ایلنا: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران ساعاتی پیش بیانیه جدیدی را روی صفحه فیسبوک خود قرار داد و طعنه های جدیدی را متوجه سرمربی پرسپولیس و فدراسیون فوتبال ایران کرد.

به گزارش ایلنا، کارلوس کی روش با مقایسه بین شرایط ایران، چین و ازبکستان و تاکید بر تاسفش از لغو سومین مرحله برنامه تدارکاتی اردوی تیم ملی فوتبال حرف هایی را تکرار کرده که پیش از این هم از او شنیده بودیم، حرف هایی که قاعدتا باید واکنش برانگیز باشد اما تا امروز که چنین نبوده است. 

این بیانیه با یک نقل قول یونانی آغاز می شود و به پایان می رسد. متن کامل این بیانه به شرح ذیل است:

ما به اندازه توقعاتمان پیشرفت نخواهیم کرد، (بلکه) به اندازه سطح تمرینی مان (تدارکاتمان) افت خواهیم کرد.

دوستان عزیز،

جالب نیست؟ فدراسیون فوتبال ایران در چنین مقطعی به دلیل مخالفت های سازمان یافته و دائمی آقای برانکو و سایر مسئولان ورزشی، با تصمیمی یکطرفه اقدام به خاتمه سومین برنامه آماده سازی تیم ملی می کند. این درحالی است که حریف سرسخت ما چین، در حال آماده سازی است و دیروز با کرواسی بازی کرد.

باورتان می شود؟ فدراسیون فوتبال ایران مجبور می شود که برنامه تایید شده اش را که خارج از تقویم فیفاست، خاتمه دهد، در حالی که هدف اصلی ما ادامه کار و آمادگی برای آینده است. چین که حریف بعدی ماست، در مقابل تیم کشور آقای برانکو به میدان می رود! در همان مقطعی که ایشان اقدام به مخالفت با برنامه ما کردند، تیم ملی کشور خودشان در حال کمک به چین برای آمادگی هر چه بهتر برای مقابله با ایران بود. فوق العاده است! آقای برانکو و فدراسیون ایران در این مورد چه برای گفتن دارند؟

بگذارید بگویم حرفه ای گری حریفان ما، برای ما چیز تازه ای نیست. چین در گذشته خارج از تقویم فیفا به مصاف ایسلند رفته، در همین حال ازبکستان مقابل گرجستان و ارمنستان صف آرایی کرده. و همچنین قطر برنامه بازی دوستانه مقابل مولداوی را اعلام کرده است. اما در نقطه مقابل، در ایران مسئولان ورزشی قدرت اعمال نفوذ و اجرای برنامه تایید شده خودشان را ندارند.

دوستان عزیز، حقیقت واضح است. حریفان ما برنامه های حرفه ای برای آمادگیشان در نظر گرفته اند تا به جام جهانی 2018 روسیه صعود کنند اما فدراسیون فوتبال ایران در تصمیمی برخلاف این جهت  مانند گروگان در دستان مربی کارکشته کروات قرار دارد.

یک حکیم  یونانی گفته است: ما به اندازه توقعاتمان پیشرفت نخواهیم کرد، (بلکه) به اندازه سطح تمرینی مان (تدارکاتمان) افت خواهیم کرد.

تیم ملی فوتبال ایران فدراسیون فوتبال کارلوس کی روش برانکو ایوانکوویچ مقدماتی جام جهانی 2018
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر