کد خبر: 452812 A

جواب فتح الله زاده را خواهم داد

سرمربی جوان استقلال بعد از پیروزی روحیه بخش تیمش نسبت به اتفاقات اخیر حول این باشگاه و ممنوعیت جذب بازیکن واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا، علیرضا منصوریان با حضور در نشست خبری بعد از دیدار برابر پیکان درباره موضوعات مختلفی صحبت کرد که مشروح آن در ادامه می آید:

از بازی با تیم های 10 نفره بیزارم

جدا از 10 نفره شدن پیکان می دانستیم بازی سختی داریم. پیکان روند صعودی خوبی داشت و حداقل کاری که کرده این است که با پیکان سابق متفاوت است و جایگاه خوبی در جدول دارد. بازی را خوب شروع کردیم و به ضربه ایستگاهی رسیدیم. در هفته تمرین کردیم و ضربه زنهای خوبی داریم که در این بین ابراهیمی و کاوه رضایی بهترینها هستند. تفاوت بازیکن بزرگ نیز همین موضوع است. اصلا دوست ندارم برابر تیم های 10 نفره بازی کنم و از بازی برابر تیم های لیگ های پایین تر در جام حذفی نیز خوشم نمی آمد. تیم های 10 نفره به اندازه ای با یکدیگر زنجیر می شوند که شما احساس نمی کنید بازیکن کم دارند. از عملکرد بچه ها راضی هستم و می توانستیم گل های بعدی هم بزنیم اما وقتی جوان بازی می دهیم باید تاوان بدهیم و طول می کشد که پژمان منتظری و غیره تحویل بدهیم. ممکن بود وقتی 3-2 بودیم در زمین لیز بازی توپی وارد دروازه ما شود. شرایط خوبی روی سکوها نبود و من نگران بودم اما به تیم و هواداران و باشگاه تبریک می گویم. نگاه جوانان به سکو است و دست هواداران را می بوسم. من 10 سال سکو نشستم و می دانم در زمستان روی سکو بودن کار بسیار سختی است.

مدیون استقلال هستم

هواداران را بسیار دوست دارم. من روی سکوها مختاری فر و نسل او را تشویق کردم و فکر نمی کردم روزی بازیکن و سرمربی این تیم شوم. همه چیز را مدیون هواداران و سکوها هستم. آرم استقلال به من هویت داد و اگر من استقلال نبودم، 100 بازیکن بهتر از من بود اما چون استقلال و پرسپولیس بازی نکردند، چهره نشدند. به هواداران می گویم اجازه ندهید زمان از دست برود. اتحاد باید در حمایت از تیم جوان باشد. منکر آسیب خوردن هواداران در هفته گذشته نمی شوم اما من نیز از این قضیه بی اطلاع بودم. شهریور ماه بعضی از اعضای باشگاه ما از این قضیه اطلاع داشتند و من به افتخاری گفتم این یک نفر حتی با تماس تلفنی نیز حفظ نشود. باید همه این افراد تنبیه شوند و بهترین تنبیه نبودن آنها در استقلال است. دوران بازیگری من این زمان گذشت و دیگر بر نمی گردد و حالا باید از جوانان حمایت کرد.

رابطه من و فتح الله زاه به سکو ربطی ندارد

رابطه من و فتح الله زاده ربطی به سکو ندارد. کسی من را دوست داشته باشد دو برابر دوست دارم و کسی به من بی احترامی کند او را بی جواب نمی گذارم مگر اینکه به اندازه ای به من محبت کند که چشمم را ببندم و به همین دلیل به مدیران قبلی زنگ زدم. اگر من را دوست نداشته باشند، باید آدم کوته فکری باشم که به شما محبت بکنم. همانقدر که همه فکر می کنند در قهرمانی ها تاثیر داشتند من هم نقش داشتم. من از حق خانوادگی خودم عقب نشینی نمی کنم. اینکه ایشان گفته من باید سیلی بخورم و کارگر استقلال هستم، مطمئن باشید من به او جواب خواهم داد. یک مربی و مدیر سابق من را بیاورید که به او بی احترامی کرده باشم اما من اجازه بی احترامی نمی دهم.

از ابتدای فصل در حمله خوب بودیم

روز گذشته شما را نصیحت کردم و به آرامش دعوت کردم. ما در فاز هجومی از ابتدای فصل خوب بودیم. ترمیم دفاع ما به ویژه  سمت چپ کار سختی بود. بهمن ماه واقعا ماه سختی است. ماشین سازی، السد، دربی و ذوب آهن پیش روی ما هستند و اگر مرحله بعد رفتیم، کار سختی داریم. باید خیلی سریع رفع اشکال کنیم و اجازه ندهیم اشتباهات فردی خط دفاع تکرار شود. فاصله میان سمت چپ و مرکز دفاع از بین رفته است.

تاریخ دربی را بعد از توافق تغییر دادند

درباره برنامه لیگ ما را صدا کردند و به ما برنامه ای دادند که ما 28 بهمن دربی بازی کنیم. از مدیران خواستم که هر تیمی قبل از دربی به همان میزان بازی کنیم و گفتند 23 بهمن ما بازی کنیم. من نیز پذیرفتم که ما 23 بهمن و 28 بهمن بازی کنیم. امکان اینکه ما قبل از دربی تلفات بدهیم زیاد است زیرا باید برابر السد بازیکنان من جانفشانی کنند. این جوانمردی نیست که رقیب ما 17 بهمن بازی کند و ما 19 بهمن و سپس 24 بهمن برابر یکدیگر قرار بگیریم. بازی با السد مساوی ندارد. ما ببریم لشگری از تلفات هستیم و بازنده باشیم نیز این موضوع است. به ما گفتند 28 بهمن بازی است و ما نیز قبول کردیم اما در اواسط جلسه دیدم که طاهری و برانکو بیرون رفتند و پس از آن مدیران سازمان لیگ بیرون رفتند. ما 28 بهمن را قبول کردیم اما یک هفته بعد برنامه را عوض کردند. به جایگاه جدول نگاه نکنیم و به ما حق بدهید که بخواهیم قبل از دربی به اندازه حریف استراحت کنیم. عادل گفت کجای دنیا این اتفاق می افتد و من به او می گویم هیچ کجا.

دلیل شکست در خانه فشار هواداران است

در بازی های خانگی ما جوانان زیادی داریم اما بیرون از خانه هواداران به شکلی هستند که فشار کمی به ما وارد می کنند. دلیل شکست در داخل خانه فشار هواداران است. ما زمانی که 3-1 بودیم جوان ما اشتباه کرد و دقایق آخر خوش شانس بودیم. ما زمان می خواهیم تا هواداران فشار جوانان را تحمل کنند. قبول کنید که فشار استادیوم آزادی با فشار مشهد و آبادان متفاوت است. در آزادی از جوانان انتظارات زیادی است و به همین دلیل اشتباه می کنند. نمی خواهم از این جواب فرار کنم و باید به این شرایط برسیم که در خانه نیز موفق باشیم. هواداران باید پشت تیم باشند و به هواداران حق بدهیم وقتی سکو غیر استاندارد شد، اشتباه کنند. من امروز واقعا از نتیجه نگران بودم.

به افتخاری گفتم بی رحم باشد

حکم فیفا قطعی بود. وقتی برای بارسلونا برنگشت، برای ما نیز برنخواهد گشت. امید داریم که از بازیکنان آزاد استفاده کنیم. 2 فوریه پنجره بسته می شود و ما امیدواریم پنجره به روی ما باز شود. پادوانی بازیکن آزاد نبود و به عنوان سهمیه لیگ برتری آمد. هواداران ما خیلی اذیت شدند اما به آنها می گویم که ما در مسیر محکم حرکت می کنیم تا به ما آسیب نخورد. نیاز به آرامش داریم. در 3-4 شب گذشته شبهای سختی را گذراندم. به افتخاری گفتم بی رحمی بخشی از موفقیت است و اگر دل رحم باشی، موفق نخواهیم شد. بی رحمی در ازای بی انضباطی که صورت گرفته باید انجام شود. به دوستان گفتم با بی رحمی تمام دوستان را از باشگاه بیرون کنند.

شعار هواداران را نشنیدم

تمام تمرکزم روی تیمم بود و چیزی نشنیدم. من دنبال این بودم که حسینی به جریان بازی برگردد. ایستادم تا حسینی بیاید و بفهمد که همه دوست دارند او دیگر اشتباه نکند. صبر کردم تا از بازیکن جوان حمایت کنم زیرا حسینی آینده دفاع استقلال است. می خواستم او بفهمد که هواداران به آینده این بازیکن امیدوارند.

 

استقلال بازی زمین فتح الله زاده جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر