کد خبر: 453087 A

نماینده کشورمان در مسابقات شمشیربازی جایزه بزرگ آلمان مقابل حریف مجارستانی شکست خورد که البته اعلام می‌شود این شکست مصلحتی بوده است.

به گزارش ایلنا، محمد رضایی یکی از شمشیربازهای کشورمان در مرحله دوم با شمشیرباز مجارستانی که نفر سوم المپیک بود، بازی کرد. در حالی که رقابت دو شرکت‌کننده تا امتیاز 8 بر 8 برابر بود اما به دلیل اینکه او در صورت پیروزی باید با نماینده‌ای از رژیم اشغالگر قدس روبه‌رو می‌شد به همین دلیل در ادامه کار شکست مصلحتی را پذیرا شد.

البته وقتی می‌بینیم محمد اسماعیلی، یکی دیگر از نماینده‌های ایران در همین رقابت‌ها، مقابل نماینده رژیم اشغالگر قدس شرکت نکرده، این سوال پیش می‌آید که چرا رضایی سعی‌اش را برای پیروزی مقابل حریف مجارستانی انجام نداده و از مسابقه بعدی انصراف نداده است؟ البته مدتی قبل دست اندرکاران فدراسیون در این رابطه گفتند که اگر فدراسیون جهانی متوجه عمدی بازی نکردن ملی‌پوشان ایران شود، محرومیت برای کشورمان در پی دارد که در این صورت باز عملکرد شمشیربازی که به بازی با حریف اسرائیلی رسیده اما مسابقه نداده است، با ابهام‌هایی مواجه می‌شود.

اگر رویه هر دو شمشیرباز ایران یکی بود، شاید بهتر می‌شد این موضوع را تحلیل کرد و در شرایط فعلی چیزی که در این بین منطقی‌تر به نظر می‌رسد، این است که پذیرش مصلحتی بودن شکست رضایی قدری سخت می‌شود.

در مسابقات شمشیربازی اسلحه اپه جایزه بزرگ آلمان ایران سه نماینده داشت که اسماعیلی در دور دوم به حریفی از رژیم صهیونیستی برخورد کرد و به دلیل حمایت از مردم مظلوم فلسطین مقابل او حاضر نشد. حسین جعفری دیگر نماینده کشورمان در همین مرحله به حریفی از ایتالیا نتیجه را واگذار کرد و از صعود به مرحله بعد بازماند. وضعیت رضایی هم که پیش‌تر توضیح داده شد.

محمد رضایی فدراسیون شمشیربازی نماینده رژیم اشغالگر قدس مسابقات جایزه بزرگ آلمان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر