کد خبر: 453088 A

ایلنا: باشگاه تراکتورسازی تبریز که به نحوه‌ی داوری بازی دیروز تراکتور-ماشین‌سازی اعتراض داشت بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش ایلنا، باشگاه تراکتورسازی تبریز که به نحوه‌ی داوری بازی دیروز تراکتور-ماشین‌سازی اعتراض داشت بیانیه‌ای صادر کرد. بازی تراکتور و ماشین‌سازی در حالی به پایان رسید که داور مسابقه کیانی، کاپیتان تراکتور، را در اوایل نیمه دوم از زمین بازی اخراج کرد تا شاگردان قلعه‌نویی از پس تیم انتهای جدول برنیایند و کار با تساوی بدون گل به پایان برسد.

بیانیه باشگاه تراکتورسازی تبریز:

دیدار تراکتورسازی و ماشین‌سازی در حالی برگزار شد که حساسیت‌های این دیدار بر همگان واضح بود و انتظار می‌رفت داوری باتجربه برای این دیدار در نظر گرفته شود و داور به حساسیت‌های این دیدار واقف باشد و بداند که این دیدار پیش بازی حساس‌ترین دیدار فصل است. اما متأسفانه در طول مسابقه شاهد این بودیم که داور با سوت‌های اشتباه خود در میانه میدان بارها فکر و روان بازیکنان را به هم‌ریخت و با تصمیمات اشتباهش جو سکوهای ورزشگاه را متشنج کرد. در صحنه اخراج مهدی کیانی تمامی کارشناسان فوتبال معتقدند که بازیکن تیم تراکتورسازی مرتکب خطایی نشده است و اگرچه خطایی در آن صحنه رخ می‌داد خطای بازیکن تیم حریف بود و کاپیتان تیم تراکتورسازی مستحق دریافت کارت نبوده است. این تصمیم داور باعث شد تا کاپیتان تیم بدون اختیار به این تصمیم معترض شود چون مهم‌ترین دیدار فصل را با این کارت ازدست‌داده بود که با این اعتراض با کارت قرمز داور روبه‌رو شد.

این اشتباه داور علی‌رغم ضربه بزرگی که به تیم تراکتورسازی زد باعث شد تا جو بازی متشنج شود و شرایط نامناسبی بر بازی حاکم باشد. باشگاه تراکتورسازی درخواست دارد کارت ناحق مهدی کیانی بخشیده شود و در این زمینه به این باشگاه ظلمی صورت نگیرد. درصحنه پنالتی تیم تراکتورسازی نیز شاهد بودیم دروازه‌بان تیم حریف بیش از 3 متر از دروازه خود جلوآمده است که تمامی کارشناسان بر این موضوع نظر مشترکی داشتند و آقای غیاثی به‌عنوان کارشناس داوری این سؤال را می‌پرسد که آقای داور چگونه حرکت روبه‌جلوی حداقل سه متری دروازه‌بان را قبل از زدن ضربه ندیدی؟

 

حال باشگاه تراکتورسازی امیدوار است با رفع محرومیت مهدی کیانی گوشه‌ای از این اشتباهات جبران شود تا بلکه روحیه هواداران تراکتورسازی بیش از این جریحه‌دار نشود.

  

 

بیانیه تراکتورسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر