کد خبر: 453089 A

معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان:

فریبا محمدیان در این خصوص گفت: تصویب شده ۲۷ صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده به ورزش اختصاص یابد که این رقم کمی نیست.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون تنیس، محمدیان با بیان این که بیشتر وقت جوانان به جای ورزش در فضای مجازی صرف می شود، گفت:  جنگ نرمی برای جوانان ما رخ داده و طبق آمار حضور و مشارکت مردم در فضای مجازی روزانه ۸ ساعت است که البته این آمار جهانی است و باید بگویم ایران رتبه اول را داراست. برنامه‌های ما باید آنقدر مطلوب باشد که اوقات فراغت فرزندان ما به جای فضای مجازی در ورزش صرف شود.

وی با بیان اینکه باید به حوزه ورزش بانوان بیشتر توجه شود افزود: البته تا به امروز اتفاقات خوبی رخ داده اما از شما می‌خواهم که نایب رییس بانوان‌تان را در تصمیم‌گیری‌ها مشارکت دهید.

 در مجمع عمومی فدراسیون تنیس خطاب به هیات‌های استانی اظهار کرد: درآمدهای فدراسیون قابل قبول بوده و به نظر می‌رسد انتظار هیات‌ها باید به سمت منابع استانی برود.

معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به گسترش فعالیت‌های اجتماعی برای زنان و دختران ادامه داد: توجه شما می‌تواند محیط امنی را برای دختران و زنان در فضای تنیس فراهم کند. رشته تنیس جزو رشته‌های بسیار ارزشمند در حوزه نهاد ورزش و خانواده است.

محمدیان ادامه داد: وی ادامه داد: تنیس در مقایسه با سایر رشته‌های یک مزیت رقابتی به حساب می‌آید که البته توجه به بانوان می‌تواند باعث پیشرفت بیشتر تنیس شود و در این میان، بنده، هم مدافع حقوق بانوان هستم و هم آقایان و نگاهی فراجنسیتی دارم.

رییس فدراسیون تنیس نیز در این مجمع گفت: انتظار وزارت از ما و فدراسیون از شما این است که روسای هیات‌ها از پتانسیل خودشان استفاده کنند و نسبت به جذب منابع مالی اقدام کنند.

مجید شایسته در مجمع عمومی فدراسیون تنیس با اشاره به تغییر و تحولات مجمع اظهار کرد: از دکتر گودرزی وزیر سابق تشکر می‌کنم و به دکتر سلطانی‌فر تبریک می‌گویم و امیدوارم با حضورش شاهد اتفاقات بهتری در ورزش باشیم و امیدوارم که بتوانیم در حوزه ورزش بانوان در حوزه تخصصی‌مان یعنی تنیس کمک حال محمدیان باشیم.

رییس فدراسیون تنیس با بیان اینکه هم از لحاظ سخت‌افزاری و هم نرم‌افزاری توسعه داشته‌ایم گفت: در سه چهار سال گذشته زمین‌های تنیس در کشور دو برابر شده و خوشبختانه تمام این‌ها توسط بخش خصوصی شکل گرفته است. همچنین به لحاظ نرم‌افزاری نیز اتفاقات خوبی در حوزه‌های آموزش مربیان، داوران و به دست آوردن جایگاه بین‌المللی رخ داده است. البته طی این مسیر اشکالاتی هم وجود داشته که باید همه کمک کنیم تا این اشکالات رفع شود.

وی با بیان اینکه امیدوارم هیات‌های استانی با ما همراه باشند تا برنامه‌ای را بر اساس برنامه‌ای صحیح و درست پیش‌بینی کنیم افزود: در سال 94 اتفاقات خوبی رخ داد و کیفیت مسابقه‌ها بسیار بالا رفت. تیم‌های ملی رده‌های سنی شکل جدی به خود گرفت و همچنین برنامه سالانه تیم‌های ملی در نظر گرفته شده است. همچنین رده‌های سنی دختر و پسر با هماهنگی سرمربیان ملی در کمیته تیم‌های ملی تصویب و اجرایی خواهد شد.

شایسته با بیان اینکه این گونه نیست که بازیکنان تنها در تهران اردو بزنند افزود: برای بازیکنان در شهرستان‌ها نیز برنامه‌هایی داریم که آن‌ها نیز بتوانند این برنامه‌ها را در شهر خودشان پیگیری کنند.

وی با اشاره به عملکرد کمیته آموزش تصریح کرد: همه مربیان شناسنامه کامل دارند و هیچ مربی ناشناخته‌ای وجود ندارد. همچنین با توجه به اینکه دانش به‌روز مربیان برای ما با اهمیت است کلاس ارتقای درجه مربیان به صورت پیوسته در استان‌ها برگزار می‌شود.

رییس فدراسیون تنیس خطاب به روسای هیات‌ها گفت: مربیان به ما تعهد دارند و شما باید از پتانسیل تمام مربیان استفاده کنید. همچنین در حوزه بانوان در بحث مسابقه‌هایشان رده‌های مختلف سنی تیم ملی و دوره داوری پیش‌بینی‌هایی شده که امیدوارم شما روسا حوزه بانوان را جدی بگیرید. البته در این میان باید اصول شرعی را رعایت کنید. متاسفانه در این زمینه بیشترین مشکل در استان تهران است و باید مراقب باشیم که کوچک‌ترین مشکلی پیش نیاید.

شایسته با بیان اینکه در سال آینده در حوزه بانوان خبرهای خوبی خواهیم شنید افزود: نظارت بر باشگاه‌ها را فراموش نکنید زیرا هرچه بیشتر نظارت کنید موفقیت بیشتری حاصل می‌شود. فدراسیون تلاش‌های زیادی کرده تا حامیان مالی و جذب منابع مالی داشته باشیم. انتظار وزارت از فدراسیون و فدراسیون از شما این است که هیات‌ها از پتانسیل‌شان استفاده تا نسبت به جذب منابع مالی اقدام کنند.

وی با اشاره به اهمیت رسانه نیز گفت: برخی‌ها رابطه خوبی با رسانه‌ها برقرار کرده‌اند اما در این میان استان‌هایی هستند که در آن‌ها نقصان دیده می‌شود. باید با رسانه‌ها ارتباط خوبی برقرار کنید تا زحمات‌تان منعکس شود.

شایسته با اشاره به استعدادیابی در چند استان افزود: آخرین جشنواره استعدادیابی در البرز برگزار شد که شاهد جمعیت زیادی بودیم و اگر از این جمع 300 نفر حتی دو سه نفر نیز جذب شوند، برای ما بسیار خوب است زیرا کمک زیادی به ما در حوزه قهرمان‌پروری می‌کند.

وی با اشاره به پتانسیل آموزش و پرورش گفت: بازیکنان جوان و نوجوان ما رشد خوبی داشته‌اند که این حاصل حضور جدی در مدارس است. باید از این به بعد در این حوزه برنامه‌ریزی‌های جدی صورت گیرد و از پتانسیل آموزش و پرورش به خوبی استفاده کنیم.

وی درخصوص لیگ برتر نیز گفت: مسابقه‌های لیگ دسته یک و دو برگزار می‌شود اما متاسفانه مسابقه‌های لیگ برتر برگزار نشده، البته با توجه به شرایط اقتصادی کشور تمام رشته‌ها مشکلاتی را داشته‌اند اما امیدوارم که یک لیگ برتر پویا به صورت رفت و برگشت در سال 96 داشته باشیم.

 

 

 

مالیات بر ارزش افزوده ورزش بانوان فریبا محمدیان فراجنسیتی معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر