کد خبر: 453508 A

بر اساس ادعای سایت ساکر لادوما:

سایت ساکرلادومای آفریفا مدعی شد مذاکرات برای حضور کارلوس کی روش روی نیمکت این تیم ادامه دارد و دستیار او نیز مشخص شده است.

به گزارش ایلنا، در حالی که ناتاشا سیکلاس، عضو کمیته فنی اتحادیه فوتبال آفریقای جنوبی (SAFA) اخیراً در مصاحبه‌ای اعلام کرد، این اتحادیه تاکنون با هیچ مربی‌ برای حضور روی نیمکت بافانا بافانا صحبت یا مذاکره‌ای نکرده و فرآیند انتخاب کاندیداهای نهایی و مناسب سرمربیگری تیم ملی آفریقای جنوبی پس از بازگشت دنی جوردان (رییس SAFA) از مسابقات جام ملت‌های آفریقای جنوبی در گابن آغاز خواهد شد، رسانه‌های آفریقای جنوبی همچنان به رایزنی خود در این خصوص ادامه می‌دهند.

اتحادیه آفریقای جنوبی در اواخر سال گذشته میلادی (2016) به همکاری‌اش با شیکس ماشابا، سرمربی بافانا بافانا پایان داد و از کارلوس کی‌روش به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های سرمربیگری این تیم یاد شده که اخیراً درخواست استعفای خود را به فدراسیون فوتبال کشورمان تسلیم کرده است.

براساس گزارش سایت آفریقای جنوبی «ساکر لادوما» اگر کارلوس کی‌روش به‌عنوان سرمربی بافانا بافانا انتخاب شود، دستیار او احتمالاً راجر دی‌سا، سرمربی کنونی تیم ماریتزبورگ آفریقای جنوبی خواهد شد که رابطه خیلی خوبی با این سرمربی پرتغالی دارد. براساس این گزارش، در هفته‌های اخیر نام‌هایی همچون پیتسو موسیمانه، دی‌سا، گاوین هانت، هرو رنارد، محسن ارطغرل، میلوتین اسردوجویچ، رود کرول و کارلوس کی‌روش برای نشستن روی نیمکت سرمربیگری آفریقای جنوبی مطرح بوده است. در سوی دیگر گفته می‌شود استوارت باکستر، سرمربی کنونی تیم سوپراسپورت یونایتد گزینه اصلی مدنظر اتحادیه فوتبال آفریقای جنوبی برای جانشینی ماشابا است.

براساس گزارش «تایمز» در حالی که از گزینه‌هایی همچون کارلوس کی‌روش، رود کرول و میلوتین اسردوجویچ هم به‌عنوان گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی آفریقای جنوبی یاد شده، این سرمربی اسکاتلندی اما به‌دلیل شناخت بهتر از بازیکنان آفریقای جنوبی، نسبت به سایر گزینه‌ها وضعیت بهتری دارد.

باکستر بین سال‌‎های 2004 تا 2005 هدایت بافانا بافانا را به‌ عهده داشته است و در 23 بازی رکورد 10 برد، هفت شکست و شش تساوی را از خود به‌ جای گذاشت. در حالی همچنان گمانه زنی‌ها در خصوص نیمکت بافانا بافانا وجود دارد که پیش از این کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی ایران در مصاحبه‌ای از علاقه خود به حضور در این تیم خبر داده بود ولی با وجود این اعلام کرد که به تیم ملی ایران تعهد اخلاقی دارد.

تیم ملی فوتبال ایران کارلوس کی روش تیم ملی فوتبال آفریقای جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر