کد خبر: 453621 A

رقابت های لیگ جهانی کاراته ­وان پاریس؛

ایلنا: پورشیب با غلبه بر حریف گرجستانی و حیدری با پیروزی بر حریف ترکیه به مدال برنز دست یافتند.

 

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون کاراته، در آخرین روز از پیکارهای کاراته وان پاریس که مبارزات مدال برنز و فینال در حال برگزاری است. ذبیح اله پورشیب در وزن 84- کیلوگرم در جدول رپه شارژ (شانس مجدد) برای کسب نشان برنز رو در روی ارکانیکا گوگیتا از گرجستان رفت و در پایان مبارزه ای یک طرفه توانست 5 بر یک صاحب پیروزی شود و بر سکوی سوم این رقابت‌ها بایستد.

پورشیب شب گذشته، ابتدا «عبدالعزیز الحکیمی» از عربستان را 5 بر صفر برد، سپس «مهمت بولات» از آلمان را 7-صفر برد. او در ادامه «ایگور چیخماروف» از قزاقستان را یک بر صفر شکست داد و در ادامه با پیروزی مقابل «جیسوس داکاستا» و «ابراهیم ام بایه» از فرانسه به نیمه نهایی رسید. 

دارنده مدال برنز جهان در سال 2016، در این مرحله مقابل کاراته کای قدرتمند ژاپن (آراگا) که در کارنامه ورزشی‌اش قهرمانی جهان در سال 2016 و نایب قهرمانی جهان در سال‌های 2012 و 2014 را دارد، 5 بر 2 باخت و به جدول شانس مجدد رفت تا برای مدال برنز تلاش کند و با شکست نماینده صاحب نام گرجستانی بر سکوی سوم ایستاد.

هم­چنین، سامان حیدری با پیروزی مقابل نماینده ترکیه به مدال برنز سنگین وزن دست یافت تا تعداد مدال‌های ایران در کاراته وان پاریس به عدد 2 برسد.

سامان حیدری کاراته کای وزن 84+ کیلوگرم، شب گذشته (شنبه) ابتدا «مدیوم رایمکلف» از قزاقستان را 5 بر صفر برد، سپس سه نماینده از کشور میزبان را شکست داد و در ادامه در مبارزه با «رودریگو روجاس» از شیلی، قهرمان پان امریکا در سال 2016 را با نتیجه 5 بر یک شکست داد و راهی نیمه نهایی شد.

حیدری در مرحله نیمه نهایی و در مبارزه ای تمام ایرانی 5 بر 2 نتیجه را به سجاد گنج زاده واگذار کرد تا راهی جدول رپه شارژ شود. او برای نشان برنز این رقابتها ظهر امروز (یکشنبه) به مصاف «اپیک امره» از ترکیه رفت و در نهایت 3 بر یک به برتری رسید و موفق به کسب مدال برنز این پیکارها شد.

 

ترکیه گرجستان ذبیح‌اله پورشیب کاراته وان مهدی خدابخشی مدال برنز
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر