کد خبر: 453700 A

با این بهانه‌گیری‌ها می‌خواهند تمرکز برانکو را بر هم بزنند

ایلنا: پیشکسوت پرسپولیس با هدایت پارس جنوبی جم توانسته این تیم را به یکی از مدعیان صعود به لیگ برتر تبدیل کند.

شاگردان مهدی تارتار چراغ خاموش به جمع مدعیان پیوسته‌اند و به دنبال صعود به لیگ برتر هستند. سرمربی پارس جنوبی جم در مصاحبه با خبرنگار ایلنا در خصوص اتفاقات اخیر حول تیمش و همچنین پرسپولیس به عنوان یکی از پیشکسوتان این تیم پاسخ داد که در ادامه می‌خوانید.

 از بازی امروز پارس جنوبی جم مقابل فولاد یزد شروع کنیم. اوضاع تیم چطور است؟

کلا بازی کردن مقابل تیم‌های بالای جدول خیلی راحت‌تر از بازی مقابل تیم‌های انتهای جدول است که مقابل آنها شاهد یک بازی بسته هستیم که کارمان را برای پیاده کردن برنامه‌های تاکتیکی سخت می‌کند. ما در این بازی چاره‌ای جز برد نداریم چون می‌خواهیم روند خوب‌مان را همچنان در لیگ یک ادامه دهیم.

 

با برد هفته قبل مقابل خونه به خونه مدت به نظر می‌رسد پارس جنوبی جم دیگر کلمه «باخت» را در فوتبال نمی‌شناسد؟

واقعا جای شکر دارد چون از آخرین بازی که ما باختیم 11 هفته می‌گذرد که این یک رکورد در لیگ برتر و لیگ یک است و ما تنها تیمی هستیم که طی این مدت شکست نخورده‌ایم. بچه‌های تیم در این مدت نشان دادند کاملا منسجم شده‌ و شرایط خوبی دارند. با این حال نباید دچار غرور شویم و من همیشه به خودم و بازیکنانم می‌‌گویم که راه سختی در پیش داریم و باید تلاش‌مان برای هر بازی بیشتر از قبل باشد چون خوشحالی اصلی در انتهای فصل است و این خوشحالی‌ها زودگذر است.

 

به نظر شما این خوشحالی‌ها و این روند خوب می‌تواند منجر به صعود پارس جنوبی جم به لیگ برتر شود؟

با اینکه باشگاه به ما فشار نیاورد اما هدف من و بازیکنانم از ابتدای کار این بود که بتوانیم به لیگ برتر صعود کنیم. با اینکه باشگاه از ما یک جایگاه آبرومندانه خواسته است اما می‌خواهیم با قدرت و بدون استرس کارمان را پیش ببریم و بتوانیم جزو مدعیان صعود به لیگ برتر شویم.

 

پارس جنوبی جم در حالی روز به روز بهتر شد که مثل برخی تیم‌های لیگ یکی آنچنان که باید و شاید ریخت و پاش نداشتید و به قولی ستاره بازی نکردید؟‌

با اهداف مدیریت عامل باشگاه پارس جنوبی جم آقای رضائیان سعی کردیم در انتخاب‌های خودمان بازیکنانی را جذب کنیم که بتوانیم به خوبی از آنها بهره بگیریم و کاملا با انگیزه کار را پیش ببرند. نمی‌خواهم بگویم رقم پایین اما پرداختی‌ها و قراردادهای ما کاملا معقول بود و جا دارد در این مسیر که بدون مشکل پیش رفته‌ایم و مشکل مالی نداشته‌ایم جدا از آقای رضائیان از آقای جهانی هم به عنوان مدیر امور مالی مجموعه تشکر کنم که همیشه همراه ما بوده و نگذاشته است در پرداختی‌ها مشکلی پیش بیاید.

 

خودتان فکر می‌کنید با این روند خوب‌تان برای صعود به چند امتیاز دیگر احتیاج دارید تا کار را تمام کنید؟‌

ببینید ما بازی به بازی پیش می‌رویم چون این مساله قابل پیش‌بینی نیست. ما یک چشم‌مان به خوب نتیجه گرفتن و یک چشم‌مان به نتیجه گرفتن دیگر تیم‌هاست تا بتوانیم در مسیر با موفق حرکت کنیم. با این حال هدف‌گذاری ما این است که به طور میانگین در هر بازی بتوانیم 2 امتیاز به دست بیاوریم و در پایان فصل یک جایگاه مناسب داشته باشیم.

 

از لیگ یک و شرایط پارس جنوبی جم جدا شویم. شما به عنوان یک پرسپولیسی شرایط تیم سابق خودتان را چطور می‌بینید؟

پرسپولیس واقعا تیم بسیار خوبی است که زیر نظر برانکو بهترین شرایط خودش را سپری می‌کند. پرسپولیس الان بدون شک بهترین تیم فوتبال ایران است و شک نکنید تیم برانکو در پایان فصل و با یک اختلاف خوب قهرمان لیگ برتر خواهد شد.

 

اما در این مسیر خیلی‌ها از جمله تیم تراکتورسازی از مهندسی شدن برنامه‌ها برای قهرمان کردن پرسپولیس مدام صحبت می‌کنند.

به این حرف‌ها اصلا توجه نکنید چون فقط توجیه است. مگر ابتدای فصل معلوم بود کدام تیم‌ها قرار است مدعی شوند که حالا حرف از مهندسی بودن برنامه برای قهرمانی یک تیم حرف به میان می‌آورند. تیم پرسپولیس خوب است و همگان به این مساله اذعان دارند که تیم برانکو بهترین تیم لیگ ایران و مدعی اول و اصلی قهرمانی است. این صحبت‌ها برای از بین بردن تمرکز بازیکنان پرسپولیس و شخص برانکو است اما همه آنها و به خصوص شخص برانکو آنقدر تجربه دارد که بدون توجه به این مسایل تیم را در مسیر قهرمانی پیش ببرد.

استقلال پرسپولیس تراکتورسازی مهدی تارتار برانکو ایوانکوویچ تیم فوتبال پارس جنوبی جم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر