کد خبر: 456816 A

مسابقات دوچرخه‌سواری پیست قهرمانی آسیا؛

ایلنا: سه رکابزن ملی‌پوش ایران پس از کسب مدال نقره تیم اسپیرینت عنوان کردند که حق‌شان طلا بوده و فقط به دلیل نداشتن پیست چوبی مدال‌شان تبدیل به نقره شده است.

به گزارش ایلنا و به نقل از  فدراسیون دوچرخه سواری، رکابزنان ایران پس از کسب مدال نقره ماده تیم اسپرینت درباره عملکرد خود صحبت کردند.

به دلیل نبود پیست چوبی مدال‌مان تبدیل به نقره شد

محمد دانشور در این مورد بیان کرد: تیم اسپرینت از لحاظ زمان، رشته بسیار حساسی است. متاسفانه به دلیل نداشتن تمرین در پیست چوبی، خطایی پیش آمد که باعث شد زمان استارت ما خوب نشود و به همین دلیل مدال طلا را به راحتی از دست دادیم.

او ادامه داد: ما در کل از لحاظ زمان و قدرت از تیم اول بهتر بودیم اما فقط به خاطر تمرین نداشتن در پیست چوبی مدال طلا را واگذار کردیم.

دانشور در پاسخ به این پرسش که این مدال نقره را چقدر دوست دارد گفت: من این مدال نقره را دوست ندارم چون حق ما طلا بود و ما فقط به خاطر نبود پیست چوبی در ایران مدال‌مان تبدیل به نقره شد.

 اگر هند قبول می‌کرد زودتر به این کشور بیاییم، شرایط متفاوت می‌شد

حسنعلی ورپشتی دیگر ملی‌پوش ایران نیز گفت: ما تمرکز خود را بر روی تیم اسپرینت گذاشته بودیم تا بهترین نتیجه را بگیریم. خدا کند بتوانیم در بازی‌های آسیایی مدال طلای این ماده را به دست آوریم. ما می‌توانستیم مدال طلا را بگیریم اما به هر حال در شرایط مسابقه اتفاقاتی رخ می‌دهد. به هرحال نداشتن پیست چوبی و تمرین در هوای سرد تهران هم تاثیرگذار بود. اگر هند قبول می‌کرد که ما زودتر بتوانیم به محل مسابقه‌ بیاییم قطعا شرایط الان متفاوت بود.

مدال نقره تیم اسپیرینت انگیزه ما را برای ادامه رقابت‌ها بیشتر می‌کند

علی علی‌عسگری نیز در مورد کسب مدال نقره ماده تیم اسپیرینت بیان کرد: کسب این مدال در روز اول به ما کمک می‌کند تا بتوانیم با انگیزه و تلاش بیشتر ادامه رقابت‌هایمان را پیگیری کنیم و این مسابقه محکی بود برای بازی‌های آسیایی که ان‌شاءالله بتوانیم آنجا مدال طلا را بگیریم. آخرین مدالی که ما در ماده تیم اسپیرینت گرفته بودیم مربوط به سال 2012 بود و توانستیم دوباره در این ماده صاحب مدال شویم.

او ادامه داد: در ابتدای مسابقه یک مقدار به مشکل برخوردیم. ما دو دفعه استارت زدیم و دفعه دوم من که نفر اول بودم در دستگاه گیر کردم به همین دلیل یک مقدار در ابتدا زمان‌مان خراب شد اما مربیان و بچه‌ها در این مدت خیلی تلاش کردند و خوشحالم که حداقل توانستند جواب زحمات‌شان را بگیرند.

او با اشاره به پیشرفت ایران در ماده تیم اسپیرینت گفت: ما چندین ماه با مربی ایرانی تمرین کردیم. در حالی که پیست چوبی در ایران نداشتیم اما توانستیم پیشرفت داشته باشیم و در حالی که همیشه در پیست چوبی بدترین نتیجه‌ها را می‌گرفتیم امسال در اولین روز مسابقه‌ها موفق شدیم یک مدال نقره به دست آوریم. در حالی که پیست چوبی در ایران نداشتیم اما توانستیم پیشرفت داشته باشیم و در حالی که همیشه در پیست چوبی بدترین نتیجه‌ها را می‌گرفتیم امسال در اولین روز مسابقه‌ها موفق شدیم یک مدال نقره به دست آوریم.

اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری رقابت های قهرمانی آسیا رکابزنان ملی پوشان کشتی آزاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر