کد خبر: 456918 A

تنها سه روز به آغاز بزرگترین میزبانی تاریخ ورزش بانوان ایران باقی مانده است تا 63 بانوی منتخب شطرنج جهان در تهران طی 23 روز با هم به رقابت بپردازند.

به گزارش ایلنا، فرصتی استثنایی برای شطرنج ایران تا بتواند در عالی‌ترین سطح رقابت‌های شطرنج بانوان جهان سه نماینده داشته باشد. میترا حجازی‌پور قهرمان شطرنج بانوان آسیا، آتوسا پورکاشیان چهره نام آشنا و با تجربه و موفق شطرنج ایران و البته سارا سادات خادم الشریعه که با درخشش سال‌های اخیر خود به چهره‌ای شناخته شده، اخلاقی و قهرمان تبدیل شده است.
شطرنج ایران که سال گذشته میزبانی موفقی در جایزه بزرگ بانوان جهان داشت حالا با پتانسیل‌های خاص خود و البته پس از تجربه‌ای موفق قهرمانی بانوان جهان را میزبانی می‌کند و پذیرای 63 بانوی شطرنج‌باز برتر جهان است. ستاد برگزاری این رقابت‌ها با حمایت وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و سایر نهادهای دولتی و حامیان خصوصی تمام تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر این مسابقات به کار بسته‌ تا اتفاق خوبی در ورزش رقم بخورد اگرچه نگرانی‌هایی وجود دارد آن هم بابت حضور ورزشکارانی که پاسپورت آمریکایی دارند.

قرار است مراسم افتتاحیه این رویداد روز 22 بهمن ساعت 18 در هتل اسپیناس پالاس برگزار شود که اگر برنامه تغییر نکند، شخصیت‌های سیاسی داخلی و خارجی از جمله حسن روحانی، رییس جمهوری ایران، رییس جمهوری مولداوی و شاهزاده تایلند در مراسم افتتاحیه این مسابقات شرکت می‌کنند.

البته هنوز خبر رسمی از سوی مسوولان نهاد ریاست جمهوری درباره حضور رییس جمهوری اعلام نشده است.

همچنین گفته می‌شود فینال مسابقات شطرنج قهرمانی زنان جهان در قالب چهار دیدار برگزار می‌شود که رایزنی‌هایی انجام شده تا تمام دیدارهای فینال در برج میلاد برگزار شود. مذاکرات اولیه برای این کار صورت گرفته و مسوولان در انتظار نهایی شدن این موضوع هستند.

آتوسا پورکاشیان شطرنج جهان برج میلا سارار خادم الشریعه میترا حجازی پور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر