کد خبر: 458127 A

ایلنا: همایش گروهی ثبت رکوردهای ورزشی به میزبانی برج میلاد برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، این مسابقات در 7 رشته ورزشی مسابقات نمایشی و به مناسبت دهه فجر  با حضور مسئولان هیات ورزشهای همگانی استان تهران و توسط کمیته ثبت رکورد ورزشهای همگانی تهران به اتمام رسید. هادی رضایی، رییس کمیته ثبت رکورد در این خصوص گفت: خیلی از این رکوردها در سطح خود جهانی محسوب می شود اما به دلیل نبود  حامی مالی و هزینه های زیادی که در بر دارد در حال حاضر تنها در کتاب رکوردهای فدراسیون ورزشهای همگانی ثبت می شود تا بعد از رایزنی های مختلف و پیداکردن اسپانسر توسط خود اشخاص و هماهنگ توسط کمیته ثبت رکورد در گینس ثبت خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد:همه ورزشکاران که علاقه مند به ثبت رکورد خود هستند می توانند به صورت مکتوب در خواست خود را به فدراسیون ورزشهای همگانی ارائه دهند و ظرف حدود یک ماه از زمان ارسال درخواست توسط کمیته فنی بررسی و در صورت توافق با اشخاص تماس گرفته خواهد شد.

رضایی در خصوص این که چرا مراسم در برج میلاد گرفته شده است بیان کرد: ما محل های شلوغ را را برای ثبت رکورد انتخاب می کنیم و دلیل آن هم دیدن این حرکات نمایشی توسط مردم و انگیزه دادن به آنهاست.

کمیته ثبت رکورد درباره برنامه های این کمیته در آینده اظهار داشت: هدف اصلی ما برگزاری مسابقات در برج میلادبه عنوان پایگاه ثابت ثبت رکورد است به  دلیل ازدحام جمعیت و توریست ها در نوروز تا هم این رشته مورد توجه مردم قرار گیرد و هم توریست ها با فرهنگ ایرانی و ورزشکاران هر چه بیشتر آشنا شوند.

اسامی رکوردداران و حرکات صحیح ثبت شده:

علی رضا چهره نما: 123 حرکت شانه زدن با توپ فوتبال در یک دقیقه

2.مصطفی ارندی: اجرای 100 تکنیک مختلف حرکات نمایشی 

3. ابوالفضل حیدری: 228 روپایی با توپ تنیس و 138هد زدن با توپ تنیس 

4. هوتن شکاری: 69 حرکت بادی بالانس و 68 حرکت دبل آندربکوارد در 30 ثانیه

5. محدثه گودآسیایی: 8694 حرکت روپایی در 60 دقیقه

6. مجید پزشکیان: 8 دقیقه و 51 ثانیه پایین آمدن از پله برج میلاد با دوچرخه کوهستان

7. میلاد رضایی: حلقه زدن هولاهوپ در 12 ساعت متوالی 

گفتنی است؛ ثبت و داوری این رکوردها توسط کارشناسان فدراسیون ورزشهای همگانی نیتا شفیعی، حسن مختاری، مصطفی محمدی و محمدرضا مرادی انجام پذیرفت.

 

همایش گروهی ثبت رکوردهای ورزشی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر