کد خبر: 464565 A

معاون قهرمانی وزیر ورزش و جوانان:

محمدرضا داورزنی معتقد است حمایت از علی مرادی وظیفه همه است آن هم با تمام توان.

به گزارش ایلنا و به نقل از فدراسیون وزنه برداری،  محمد رضا داورزنی معاون ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون وزنه برداری در خصوص حمایت از علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری در انتخابات فدراسیون جهانی وزنه برداری گفت: کسب کرسی‌های بین المللی از اهمیت فراوانی برای ورزش کشورمان برخوردار است. بر این اساس در خرداد ماه سال 96  قرار است انتخابات فدراسیون جهانی وزنه‌برداری انجام شود و علی مرادی و برخی از همکاران‌شان برای کمیته‌های مختلف خصوصا درپست های ریاست یا دبیرکلی فدراسیون جهانی کاندیدا هستند. وظیفه خودمان می‌دانیم به عنوان عضوی کوچک از خانواده ورزش کشور و دولت  تدبیر و امید برای کسب کرسی های ارزشمند بین المللی به وزنه برداری  کمک کنیم. هم‌چنین در سایر نهادهای مرتبط چه در بخش دیپلماسی عمومی و یا بخش‌های مختلف تاثیرگذار کشور حمایت جدی  دراین خصوص صورت گیرد.

وی افزود: علی مرادی از نیر‌وهای توانمند نظام و زحمت کشی در ورزش کشور است که امیدواریم در این انتخابات با اقتدارموفق شود تا درآینده بتواند در مجامع معتبر بین المللی از حق و حقوق ملی پوشان دفاع کند. از الان برای المپیک 2020 باید حمایت کرد تا ‌ورزشکاران به اهداف خودشان برسند و این طور نباشد که مدتی مانده به المپیک پولی برای قهرمانی به عنوان پاداش در نظر بگیریم که مثلا در المپیک فلان وزنه را بزنند.

معاون وزارت ورزش و جوانان در خصوص نارضایتی وزنه‌برداران  از بی‌پولی گفت: توقعی که دوستان دارند، توقع به حقی است. وزنه‌بردرای رشته‌ای است که بار خیلی از رشته‌های ورزشی را با افتخار آفرینی در المپیک و رقابت‌های جهانی و کسب مدال‌های مختلف به دوش کشیده است. انتظار است که توجه بیشتری به این رشته ورزشی شود چه به لحاظ تامین امکاناتی و تجهیزاتی که مورد نیازشان است و چه سخت‌افزارهایی که در استان‌ها نیاز دارند و سالن‌های تخصصی‌شان به سختی در اختیار دارند. طبیعتا برای برگزاری اردوها و اعزام‌هایشان متناسب با مدال‌هایی که آورده‌اند نیست.

داور زنی اضافه کرد: در تنظیم تفاهم‌نامه برای سال‌های بعد این مسئله مورد توجه قرار می‌گیرد تلاش وزارتخانه این است که حمایت بیشتری از وزنه‌برداری صورت بگیرد که ان‌شاءالله با همکاری خود دوستان وزنه‌برداری اقدامات بهتری هم انجام شود و این تنگناها و گلایه‌هایی که هست برای سال‌های بعد مرتفع شود.

 

 

محمدرضا داورزنی علی مرادی رقابت‌های بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر